San Siro

Serie A: Włoskie zespoły wznawiają treningi

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2020-03-21

Napoli i Cagliari wznowią treningi

Pandemia koronawirusa we Włoszech trwa w najlepsze, ale zarządzający Napoli i Cagliari nic sobie z tego nie robią. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem zawodnicy wrócą do treningów w następnym tygodniu.

Sezon Serie A został zawieszony do 3 kwietnia, ale bardzo prawdopodobne jest, że przerwa potrwa dłużej. Liczba zakażonych na koronawirusa stale rośnie, a śmierć we Włoszech poniosło już więcej osób niż w Chinach. Sytuacja jest bardzo poważna, a wznowienie sezonu wydaje się na razie niemożliwe. Wśród zarażonych znajdują się także piłkarze - między innymi Daniele Rugani z Juventusu, Manolo Gabiaddini i Bartosz Bereszyński z Sampdorii, czy Dusan Vlahovic z Fiorentiny. Zawodnicy oraz całe zespoły zostały poddane 14-dniowej kwarantannie.

Zagrożeniem zdają się jednak nie przejmować osoby zarządzające zespołem Napoli. Klub Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika poinformował za pośrednictwem swojego konta klubowego w mediach społecznościowych, że zawodnicy wrócą do treningów 25 marca. Na razie nie wiadomo jak na tę decyzję zareagowali piłkarze, którzy są w otwartym konflikcie z właścicielem klubu.

Decyzję o wznowieniu treningów podjął wcześniej także inny zespół z Serie A - Cagliari Calcio. Kluby zareagowały w ten sposób na informację o tym, że liga ma planowo wystartować 3 kwietnia, pomimo sprzeciwów Ministra Sportu (który chce przedwczesnego zakończenia sezonu) i szefa stowarzyszenia piłkarzy Damiano Tommasiego (który podawał maj, jako pierwszy możliwy termin wznowienia rozgrywek Serie A).

Fot.:San Siro,Xinhua News/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.