Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2020-03-04

Obrońca Pucharu Polski z awansem do półfinału

2020-03-12

Lechia Gdańsk pokonała Piast Gliwice i zameldowała się w półfinale Pucharu Polski

W minioną środę w Gdańsku doszło do bardzo ciekawego starcia w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W ćwierćfinale zagrały ze sobą Lechia Gdańsk oraz Piast Gliwice. Górą był obrońca trofeum, który pokonał na własnym terenie mistrza Polski 2:1. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy, Puchar Polski może być dla Lechii jedyną drogą do udziału w europejskich pucharach. Dlatego awans do półfinału i to po starciu z tak trudnym rywalem, jest dla Biało-Zielonych niezwykle ważny.

Od początku spotkania dużą aktywnością na boisku wykazywali się gospodarze. W ciągu pierwszych 45 minut stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola. Filip Mladenović umieścił co prawda piłkę w siatce gości, ale sędzie słusznie dopatrzył się spalonego i nie zaliczył gola. Później Michał Nalepa ładnie przymierzył z daleka, ale piłka otarła jedynie słupek bramki Gliwiczan. Do przerwy utrzymał się zatem bezbramkowy remis. Po zmianie stron Piast niespodziewanie mógł wyjść na prowadzenie. Patryk Tuszyński oddał bardzo mocny strzał na bramkę, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. W tym fragmencie spotkania goście mocno napierali na bramkę gospodarzy, nie pozwalajac im wyjść z własnej połowy boiska. Gospodarze przetrwali jednak kryzys w grze i w 57. minucie strzelili gola na 1:0. Z lewego skrzydła Mladenović dograł piłkę w pole karne, gdzie Jaroslav Mihalik podał ją na środek. Stamtąd skutecznie uderzył Ze Gomes i dał prowadzenie Gdańszczanom. 7 minut później było już 2:0 dla Lechii. Strzelcem gola niezawodny w drużynie Flavio Paixao. Od tego momentu Biało-Zieloni skupili się przede wszystkim na obronie wyniku. Mając piłkę przy sobie grali wolno, kradnąc dzięki temu kolejne, cenne minuty. Długo wydawało się, że mecz zakończy się takim wynikiem, ale w 82. minucie Piast strzelił gola kontaktowego za sprawą Kristophera Vidy. dzięki temu w końcówce było trochę emocji. Ostatecznie gospodarze utrzymali jednak prowadzenie i to oni zagrają w półfinale Pucharu Polski, zachowując szansę na obronę trofeum.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:1 (0:0)

1:0 Ze Gomes 57'

2:0 Flavio Paixao 64'

2:1 Kristopher Vida 82'