Milik w Premier League

Arkadiusz Milik w Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-03-10

Arsenal i Tottenham zainteresowane Milikiem

Letnie okienko może być jednym z najważniejszych w historii Napoli. Klub chce opuścić wielu zawodników, a wśród nich także Polacy - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Obaj nie mogą narzekać na zainteresowanie. 

Problemy Napoli to pokłosie konfliktu na linii właściciel klubu - piłkarze. Zawodnicy odmówili wyjazdu na karne zgrupowanie, które zlecił prezes Aurelio De Laurentiis. Było ono spowodowane słabą postawą w rozgrywkach Serie A. Piłkarze za samowolną odmowę otrzymali wysokie kary finansowe. Sprawa konfliktu będzie rozpatrywana przez sąd, jednak piłkarze nie mogą liczyć na wiele - sędzią będzie Bruno Piacciego, który jest w bardzo dobrych relacjach z prezesem Napoli. 

Atmosfera wokół zespołu robi się coraz gęstsza, wielu zawodników chce opuścić klub już w najbliższym okienku transferowym. Część graczy odrzuca także nowe propozycje kontraktowe, które oferuje Napoli. Sytuację mają zamiar wykorzystać kluby z Europy, między inny z Premier League.

Zainteresowaniem klubów z Anglii cieszy się Arkadiusz Milik. Według informacji portalu mirror.co.uk walkę o napastnika stoczą dwa kluby z Londynu - Arsenal i Tottenham. Zdecydowanie więcej szans na grę Polak miałby w zespole Kogutów. Drużyna prowadzona przez Jose Mourinho ma problem z obsadą pozycji napastnika po tym, jak kontuzji doznał Harry Kane. Anglik zakomunikował też, że jest otwarty na propozycje silniejszych zespołów, które są zainteresowane jego pozyskania.

Napastnika, który może być partnerem dla Alexandre Lacazete'a szuka natomiast Arsenal. Kanonierzy obawiają się, że zespół może opuścić Pierre-Emerick Aubameyang, który zainteresowany jest powrotem do Ligi Mistrzów, której zespół z Londynu nie jest mu w stanie zagwarantować.

Fot.:AFP/EAST NEWS