Piłka Premier League

Galeria sław Premier League

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-27

Premier League zdecydowała się na stworzenie Galerii Sław. Znajdować się w niej będą zawodnicy, którzy swoimi występami przyczynili się do rozwoju brytyjskiego futbolu.

Decyzja o założeniu Premier League Hall of Fame podjęta została w lutym 2020 roku. Ma na celu uhonorowanie wybitnych piłkarzy, którzy grali w niej, a przy tym wykazywali się wybitnym umiejętnościami. Pod uwagę wzięte będą tylko osiągnięcia z boisk w Wielkiej Brytanii, a miejsce w Galerii Sław będą mogli mieć jedynie zawodnicy, którzy oficjalnie zakończyli już swoją karierę. Jak na razie nie ma informacji o tym, czy zostaną do niej wprowadzeni także trenerzy - można się jednak spodziewać, że pierwszymi wyborami byliby Sir Alex Ferguson oraz Arsene Wenger. 

Pierwsi dwaj zawodnicy, którzy dołączą do Galerii sław Premier League, zostaną ogłoszeni 19 marca 2020 roku. Jako potwierdzenie przyjęcia zostaną oni obdarowani okolicznościowymi medalami z grawerem. Wybór kolejnych sław będzie zależny od wyników internetowego głosowania, w którym znajdą się kolejni kandydaci. Na razie wiadomo jedynie, że ruszy ono po ogłoszeniu pierwszych uhonorowanych piłkarzy.

Według medialnych spekulacji pierwszymi piłkarzami na liście będą Alan Shearer oraz Ryan Giggs. Legenda Newcastle to najlepszy strzelec ligi. Walijczyk przez długi czas był natomiast posiadaczem rekordu w ilości meczów, które rozegrano na boiskach Premier League. Wynik ten został już wprawdzie przebity przez Garetha Barry'ego, jednak Anglik wciąż jest profesjonalnym piłkarzem, przez co nie może znaleźć się w Galerii Sław.