Arka - Raków 22.02.2020

Arka wygrała z Rakowem w niesamowitych okolicznościach

Komentarze (0) 2020-02-24

Arka Gdynia odwrócił losy niemal przegranego meczu!

Wielkie emocje przeżywali kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni, gdzie miejscowa Arka grała w sobotę  mecz 23. kolejki Ekstraklasy przeciwko drużynie Rakowa Częstochowa. Gospodarze po pierwszej połowie przegrywali 0:2 i nic nie wskazywało na to, że są w stanie odwrócić losy meczu. Dokonali jednak tego w końcówce spotkania. Potrzebowali tylko 20 minut, aby wygrać 3:2! W ten sposób Arka zdobyła bardzo ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie w elicie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Rakowa. Zespół gości już w 4. minucie objął prowadzenie za sprawą gola Miłosz Szczepańskiego, który trafił do siatki z rzutu wolnego. Po chwili prowadzenie mogło być jeszcze wyższe. Blisko gola był Marko Poletanović, który z daleka trafił jednak w poprzeczkę. W pierwszej połowie to Raków rozdawał karty, a Arka nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. W 39. minucie beniaminek prowadził już 2:0 po golu Tomasa Petraska, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po przerwie obraz gry nadal wyglądał podobnie, ale powoli zaczynała się już budzić Arka, która stwarzała coraz więcej okazji. To byłą zapowiedź emocjonującej końcówki. Wszystko zaczęło się w 72. minucie, kiedy gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Wtedy zrobiło się gorąco pod bramką gości, którzy z każdą minutą musieli bronić się coraz głębiej. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Arkowcy wyrównali. Marko Vejonović trafił wówczas do siatki zza połowy boiska! Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry Namanja Mihajlović zdecydował się na indywidualną akcję, którą zdołał wykończyć strzałem od słupka. Trybuny w Gdyni eksplodowały, bo Arka w niesamowitych okolicznościach wygrała niezwykle istotne spotkanie!

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 3:2 (0:2)

0:1 Miłosz Szczepański 4'

0:2 Tomas Petrasek 39'

1:2 Mateusz Młyński 72'

2:2 Marko Vejinović 88'

3:2 Nemanja Mihajlović 90+1'