braithwaite barcelona

La Liga: Sensacyjny transfer Barcelony

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2020-02-21

Barcelona znalazła następcę dla Luisa Suareza lub Ousmane Dembele. Będzie nim Martin Braithwaite który do tej pory grał w CD Leganés.

Transakcji nie można byłoby w normalnych warunkach przeprowadzić. Wszystko przez zasady, które umożliwiają dokonywania transferów jedynie w trakcie okienka transferowego, które już się zakończyło. W przypadku Barcelony sytuacja była jednak inna - wielomiesięczna przerwa od gry w piłkę czeka Ousmane Dembele, który zerwał mięsień dwugłowy. W takim wypadku, dozwolony jest zakup zawodnika poza okienkiem transferowym.
 
Z takiej możliwości skorzystała Barcelona, jednak sam wybór zawodnika wywołał nie lada sensację. Martin Braithwaite, bo o nim mowa, to 28-letni zawodnik, który do tej pory nie grał w wielkich klubach. Były nimi duńskie Esbjerg fB, francuskie Tuluza i Girondins Bordeaux, angielskie Middlesbrough, a ostatnio hiszpańskie Leganes. W żadnym z tych klubów Duńczyk nie pozostawił po sobie oszałamiającego wrażenia. W tym sezonie La Liga wystąpił w 24 spotkaniach i zdobył w nich 6 goli oraz zanotował 1 asystę, co jak na napastnika nie jest wielkim wyczynem. Braithwaite jest także reprezentantem Danii, dla której zagrał 39 spotkań i najczęściej występuje w niej na pozycji skrzydłowego.
 
Barcelona zdecydowała się na uaktywnienie klauzuli w kontakcie zawodnika. Opiewała ona na 18 milionów funtów. Duńczyk podpisał kontrakt na 4,5 pół roku. W jego nowym kontrakcie również znajduje się klauzula, która wynosi 300 milionów euro. 
 
Braithwaite został już zaprezentowany jako nowy zawodnik Blaugrany. Na oficjalnej prezentacji nie zrobił dobrego wrażenia - podczas zabawy z piłką nie udało mu się kilka sztuczek, przez co spadła na niego fala krytyki. Jedną z bardziej znanych osób, które skrytykowały decyzję Barcelony o zakupie Braithwaite'a jest Rivaldo. 
 
Fot.:AP/Associated Press/East News
Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.