ŁKS Łódź - Wisła Płock 2020-02-15

23. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin

Fot. Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
Komentarze (0) 2020-02-20

ŁKS Łódź przed kolejnym ciężkim zadaniem w Ekstraklasie

 

W najbliższy piątek startuje 23. kolejka Ekstraklasy. Rozpocznie ją mecz ŁKS-u Łódź z Pogonią Szczecin. Beniaminek stanie tym samym kolejny raz przed bardzo trudnym zadaniem. W rundzie wiosennej ŁKS mierzył się już z Legią Warszawa, czyli wciąż aktualnym liderem rozgrywek, oraz Wisłą Płock, a teraz przyjdzie się mu spotkać z 3. drużyną w tabeli. Pogoń to zespół, który w tym sezonie mirzy wysoko, a swoje ambicje napędza jeszcze dobrą grą na boisku. ŁKS jest ostatni i potrzebuje zwycięstw, jeśli chce w ogóle myśleć o walce o utrzymanie w elicie. Nietrudno zatem wskazać faworyta piątkowego meczu.

Jednak pomimo, że ekipa ze Szczecina jest zdecydowanym faworytem, trener Kosta Runjaić stara się studzić nastroje i przestrzega, żeby nie lekceważyć rywala. - Nie patrzymy na to, że ŁKS jest ostatni w tabeli. Musimy być dobrze przygotowani do tego pojedynku. ŁKS jest groźny, jak każdy w lidze. Na razie mamy cztery punkty po dwóch meczach, w piątek chcemy mieć siedem po trzech. - mówił na konferencji. Szkoleniowiec nie szczędził również pochwał pod adresem beniaminka. jego zdaniem ŁKS prezentuje świetny styl gry. - Podoba mi się ich styl, podejście do gry, podoba mi się ich gra piłką. Brakuje im tylko najważniejszego, wyników, choć w wielu meczach zasługiwali na lepsze wyniki. - stwierdził.

Podobnie jak Runjaić drużynę rywala chwali trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal. - Pogoń to bardzo solidna drużyna, potrafiąca przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie zawsze zachwycają, ale są skuteczni. - podkreśla. Szkoleniowiec zespołu z Łodzi ma nadzieję, że jego drużyna wreszcie zacznie wygrywać i odmieni swój los w Ekstraklasie. Czy ŁKS zaskoczy i urwie punkty faworytowi? Dowiemy się w piątkowy wieczór!

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin, 21 lutego (piątek) godz. 18:00 Stadion ŁKS-u Łódź, transmisja TV: Canal+Sport

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.