Korona Kielce - Górnik Zabrze 2020-02-08

22. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Górnik Zabrze - Arka Gdynia

Piro Shop
2020-02-13

Kolejny, ciekawy mecz w walce o utrzymanie w Ekstraklasie!

Na otwarcie 22. kolejki rozegrany zostanie mecz drużyn z grona tych, które walczą o utrzymanie. Zmierzą się ze sobą Górnik Zabrze, który ma 3 przewagi na strefą spadkową oraz Arka Gdynia, która otwiera właśnie tę strefę. Piątkowe spotkanie jest niezwykle istotne dla obu zespołów, dlatego można spodziewać się zaciętej walki o 3 punkty.

Jakiej gry możemy spodziewać się w przypadku wspomnianych drużyn? Trudno powiedzieć, bo obie zaliczyły w miniony weekend bezbarwną inaugurację rundy wiosennej. W 21. kolejce Górnik tylko bezbramkowo zremisował z Koroną Kielce i choć był bliżej strzelenia zwycięskiego gola, to jego gra nie zachwycała. Arka mierzyła się natomiast z Cracovią. Zespół z Gdyni przegrał 0:1 po kiepskim meczu z obu stron, ale sam zrobił niewiele, aby wygrać. Gdyby zatem brać pod uwagę przebieg wspomnianych spotkań, to piątkowy mecz nie zapowiada się dobrze. Jeżeli jednak Górnik i Arka zmotywują się do walki o punkty, które są im niezbędne w walce o utrzymanie, to czeka nas emocjonujące widowisko.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia, 14 lutego (piątek) godz. 18:00 Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu, transmisja TV: Canal+Sport