Legia Warszawa - ŁKS Łódź

Wysokie kary od Komisji Ligi dla Legii Warszawa, ŁKS-u Łódź i Arki Gdynia

Fot. Beata Zawadzka/East News
Piro Shop
2020-02-12

Komisja Ligi ukarała kilka klubów po 21. kolejce PKO Ekstraklasy

Po rozegraniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Komisja Ligi zdecydowała się ukarać Legię Warszawa, ŁKS Łódź oraz Arkę Gdynia w związku z zachowaniem kibiców wspomnianych klubów na trybunach. Na Legię nałożono karę finansową w wysokości 50 tys. złotych oraz zakaz wstępu na najbliższy mecz domowy dla sympatyków wicemistrzów Polski, którzy podczas meczu z ŁKS-em zasiadali na Trybunie Północnej.

- Kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki. Przypomnijmy, że Legioniści nawoływali w niedzielę z trybun m.in. do rezygnacji przez potencjalnego inwestora z zaangażowania w odbudowę warszawskiej Polonii. Zaprezentowali również oprawę z pirotechniką. Komisja Ligi nałożyła również karę finansową na ŁKS w wysokości 15 tys. złotych za zachowanie kibiców z Łodzi podczas tego samego spotkania. Ełkaesiacy też użyli w swojej prezentacji pirotechniki.

Z kolei na Arkę Gdynia nałożono karę zakazu wstępu na najbliższy mecz domowy dla kibiców, którzy podczas meczu z Cracovią zasiadali na trybunie "Górka". - Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu. - uzasadnia Komisja Ligi.