szaliki Bayern Monachium

Bundesliga: Wielkie zmiany w składzie Bayernu?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-12

Robert Lewandowski wkrótce będzie musiał się pożegnać z wieloma zawodnikami, z którymi od lat dzielił szatnie - takie są efekty decyzji zarządu oraz trenera Bawarczyków. Zespołowi potrzebne jest odmłodzenie składu oraz dodanie nowej krwi, która pozwoliłaby z nowym zapałem walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Informacje, które podają niemieckie media są o tyle sensacyjne, że w klubie dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi. Bayern musiałoby opuścić wiele gwiazd, które aspirują do miana klubowych legend, a do tego pamiętają wielkie sukcesy zespołu sprzed lat. Spokojny czuć się może za to Robert Lewandowski, którego pozycja jest niepodważalna. Kredyt zaufania dostał też Manuel Neuer.

Kto opuści Bayern latem?

Wśród zawodników, którym w czerwcu 2021 roku kończą się kontrakty są Thomas Mueller, David Alaba, Jerome Boateng, Javi Martinez, Thiago Alcantara, Sven Ulreich i Ron-Thorben Hoffmann. Sensacją są szczególnie pierwsze dwa nazwiska, które wciąż stanowią o sile Bayernu. 

Problemów ze znalezieniem nowego klubu nie powinien mieć David Alaba, który wciąż uważany jest za jednego z najlepszych lewych obrońców świata. Wiele klubów z Niemiec będzie też z pewnością zainteresowanych sprowadzeniem Thomasa Muellera, czy Jerome'a Boatenga. Obrońcą poważnie zainteresowany jest również Manchester United, który sondował możliwość ściągnięcia stopera już latem. 

Większe problemy ze znalezieniem klubu może mieć Thiago Alcantara. Bayern jest kolejną drużyną, w której Thiago przez większość czasu leczy urazy, przez co nie może pokazać pełni swoich umiejętności. Pomocnik musiałby liczyć na ofertę z zespołów o niższym poziomie sportowym niż 29-krotny Mistrz Niemiec oraz pogodzić się ze znaczną obniżką pensji. Mniejsze wymagania kontraktowe w poszukiwaniu nowego klubu będą wymagane również w przypadku Javiego Martineza. Hiszpan ma już 31 lat i wątpliwym jest, by mógł liczyć na ofertę z topowych klubów w Europie. Sven Ulreich i Ron-Thorben Hoffmann będą mogli zapewne spróbować swoich sił w zespołach z dolnej połówki tabeli Bundesligi.

Fot.:GERARD/REPORTER