Mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020 Lechia Gdańsk - Śląsk

21. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Fot. Piotr Matusewicz/East News
Piro Shop
2020-02-06

Ciekawy pojedynek w pierwszej kolejce rundy wiosennej!

Jedno z ciekawszych, o ile nie najciekawsze spotkanie pierwszej kolejki w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. W drugim meczu ligowym po przerwie zimowej zagrają ze sobą zespoły Śląska Wrocław oraz Lechii Gdańsk. W tabeli oba kluby dzielą zaledwie 4 punkty, a strata do podium nie jest duża. W walce o europejskie puchary dobry start rundy może być kluczowy, dlatego w piątkowy wieczór szykuje się zacięta rywalizacja.

Przed piątkowym starciem bardzo trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Oba zespoły w przerwie mocno się osłabiły, pozwalając odejść kluczowym zawodnikom lub musząc pogodzić się z ich kontuzjami. W Śląsku więzadła krzyżowe w kolanie zerwał lider defensywy Wojciech Golla. - Strata Golli to dla mnie najgorsza wiadomość. To był lider naszej defensywy. Daliśmy mu wsparcie, wie że na niego czekamy, ale musimy sobie teraz bez niego poradzić. - powiedział Vítězslav Lavička, trener wrocławskiego zespołu. - Wiemy o zmianach w Lechii, jesteśmy już po analizie przeciwnika. Faktycznie doszło tam do wielu zmian, ale do drużyny dołączyli też nowi, dający odpowiednią jakość zawodnicy. Gdańszczanie zrobili dobre wyniki w sparingach i nie zabraknie im motywacji, żeby w piątek zagrać o trzy punkty. Dla obu zespołów dobry start piłkarskiej wiosny jest ważny, dlatego spodziewam się dobrego meczu i zaciętej walki. - dodaje szkoleniowiec.

Wspomniane przez Lavičkę zmiany w Lechii są naprawdę spore. Z drużyny Biało-Zielonych odeszło w sumie kilku zawodników podstawowego składu, którzy stanowili o jej sile w poprzednim sezonie oraz rundzie jesiennej bieżących rozgrywek. Na domiar złego kolejnych kilku zawodników wykluczyły przed spotkaniem choroby. Lechię czeka zatem bardzo trudne zadanie. - Jedziemy z zawodnikami, którzy są. Nie ma co załamywać rąk, tylko wyjść i grać. To będzie wyzwanie, ale spokojnie. Szykujemy się do tego meczu na pełnych obrotach. - podkreśla jednak Piotr Stokowiec, który stara się szukać pozytywów w aktualnej sytuacji kadrowej. 

Tak czy inaczej szykuje się interesujący mecz. Obecna dyspozycja obu zespołów to jedna wielka niewiadoma, która tylko podkręca emocje przed piątkowym spotkaniem.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk, 7 lutego (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski we Wrocławiu, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD, TVP 2