PP: Widzew Łódź - Legia Warszawa 30.10.2019

Turniej charytatywny Widzewiaków "Gramy dla Tymka"

Fot. PP: Widzew Łódź - Legia Warszawa 30.10.2019 / LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News
Piro Shop
2020-01-30

Turniej charytatywny Widzewiaków "Gramy dla Tymka"

W najbliższą sobotę odbędzie się charytatywny turniej kibicowski pod hasłem "Gramy dla Tymka", który organizują członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew". Celem wydarzenie będzie wsparcie 6-letniego Tymka Malinowskiego, który walczy o normalne życie.

Tymek przyszedł na świat z wrodzonym wodogłowiem. Zbyt długie oczekiwanie na operację założenia zastawki komorowo-otrzewnowej sprawiło, że teraz chłopiec ma poważne problemy ze wzrokiem. na dodatek u Tymka zdiagnozowano jeszcze mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę, które również utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Aby mógł się normalnie rozwijać i żyć bez lęku, musi brać udział w kosztownej rehabilitacji. Chłopiec potrzebuje przynajmniej 5 turnusów w roku, a koszt takiego turnusu to około 5 tys. złotych. Rodzina Tymka nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych związanych z leczeniem synka.

Właśnie dlatego do akcji wkroczyli niezawodni kibice. Fani Widzewa z zelowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew" zorganizowali wspomniany już halowy turniej piłki nożnej pod hasłem "Gramy dla Tymka". Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rehabilitację chłopca.