jan bednarek gol

Premier League: Piękny gol Bednarka i porażka Southampton

2020-01-18

Jan Bednarek strzelił bramkę w meczu 23. kolejki Premier League, jednak nie pomogło to Świętym odnieść trzeciego z rzędu ligowego zwycięstwa. Pomimo dwubramkowej przewagi do przerwy Southampton przegrał 2:3.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 15 minucie dośrodkowanie James Ward-Prowse'a z rzutu wolnego pięknym uderzeniem wykończył Jan Bednarek. W 35 minucie kolejna wrzutka dała bramkę Świętym - podanie Cedrica Soaresa z prawego skrzydła głową wykończył Shane Long. Były to ostatnie dobre informacje dla Southampton.

W drugiej połowie goście zdominowali przebieg spotkania i odrobili straty, a Jan Bednarek był jednym z gorszych zawodników na boisku. Kontaktową bramkę Wilki zdobyły w 53 minucie - Adama Traore w pełnym biegu ograł Polaka i dograł piłkę w pole karne, gdzie pewnym strzałem w siatce umieścił ją Pedro Neto. W 53 minucie po decyzji VARu sędzia wskazał na jedenasty metr, a z rzutu karnego stan spotkania wyrównał Raul Jimenez. Meksykanin zdobył także decydującą bramkę w 76 minucie, a drugą asystę zanotował Traore. Skrzydłowy gości związał w polu karnym dwóch obrońców (w tym Polaka) i wycofał piłkę do Jimeneza, który płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.