bielik reprezentacja polski

Kontuzja Polaka w Premier League 2

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-13

Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe

Krystian Bielik najprawdopodobniej stracił szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy z Reprezentacją Polski. Pomocnik Derby County doznał poważnej kontuzji, a z pierwszych informacji wynika, że może chodzić o zerwanie więzadeł krzyżowych.

Bielik podczas ostatniego ligowego meczu w 2019 roku wraz ze swoim Derby County podejmował Charlton. Już w 16 minucie musiał opuścić boisko po bezmyślnym faulu, za który ukarany został czerwoną kartką. Wejście Polaka mogło wykluczyć przeciwnika z gry na długie miesiące. 

Pomocnik Reprezentacji Polski nie mógł więc grać w rozgrywkach Championship, jednak kartka nie obejmowała rozgrywek Premier League 2, w których mecze rozgrywają zawodnicy do lat 23. Trener dał mu szansę występu w poniedziałkowym pojedynku z Tottenhamem. Dramat Bielika rozpoczął się ponownie w 16 minucie spotkania. Polak po starciu z rywalem upadł na murawę i potrzebna była pomoc medyczna. Niestety nie był w stanie opuścić go o własnych siłach. Pierwsze doniesienia mówią o zerwaniu więzadeł krzyżowych, przez które straci obecny sezon.

Jest to też drugi zawodnik, który przez poważny uraz może opuścić Euro2020. W piątek kolejnej kontuzji doznał Łukasz Fabiański.

Fot.:JACK GUEZ/AFP/East News