XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę już za nami!

Piro Shop
Komentarze (0) 2020-01-13

Kibice wzięli liczny udział w XII Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę

W minioną sobotę 11 stycznia odbyła się długo wyczekiwana XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. To niezwykłe wydarzenie co roku przyciąga do Częstochowy wielkie tłumy kibiców z całej Polski, którzy w religijnej atmosferze chcą rozpocząć kolejny rok swojej działalności na trybunach w czasie dopingowania sportowców oraz działalności poza stadionem w czasie organizacji inicjatyw charytatywnych.

Zgodnie z planem swój udział w pielgrzymce kibice rozpoczęli od modlitwy w czasie uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Przewodniczył jej arcybiskup Andrzeja Dzięga, który wygłosił również do tłumów kibiców homilię. Na koniec metropolita szczecińsko-kamieński pobłogosławił przyniesione przez uczestników pielgrzymki klubowe barwy oraz patriotyczne transparenty.

Po Mszy Świętej, w Sali o. Kordeckiego miały miejsce patriotyczny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pawła Piekarczyka oraz spotkanie z Witoldem Gadowskim, znanym publicystą. Po tych punktach programu kibice zgromadzili się razem pod murami klasztoru na Jasnej Górze, gdzie odpalili ogromne racowisko oraz odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.