matthew ryan

Bramkarz Premier League pomaga w walce z pożarami w Australii

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-10

Premier League: Piękny gest bramkarza Brighton

Pożary w Australii niepokoją również środowiska piłkarskie. Do akcji zbierania pieniędzy na ratowanie tego kraju przyłączył się Matthew Ryan z Brighton & Hove Albion i trzeba przyznać, że zrobił to w niecodzienny sposób. 

Golkiper ogłosił, że za każdą interwencję, jaką bramkarz Premier League zanotuje w ten weekend, przekaże 500 dolarów na rzecz obrony Australii przed falą pożarów, jakie nękają ją od kilkunastu dni. Można mieć tylko nadzieję, że najbliższa ligowa kolejka będzie obfitowała w sytuacje bramkowe oraz skuteczne robinsonady bramkarzy, a do pomocy Australii przyłączą się również inni piłkarzy. 

Swoim zachowaniem Matthew Ryan, który jest Australijczykiem, chce zwrócić uwagę Brytyjczyków na krytyczną sytuację w Australii. Bez pomocy finansowej nie uda się zatrzymać szalejącego żywiołu. Podobnie zachowują się również inne gwiazdy, które wychowywały się w tym kraju - w mediach do pieniężnego wspierania ratowania Australii namawiali już między innymi Robbie Margot, Kylie Minogue i Hugh Jackman.

Fot.:Natalia DOBRYSZYCKA/East News