Zagłębie pokonało Legię!

2019-12-22

Lider uległ zmobilizowanemu Zagłębiu

Zagłębie Lubin znalazło się w trudnym położeniu podczas spotkania z Legią Warszawa w 20. kolejce PKO Ekstraklasy, bo po pół godzinie gry przegrywało 0:1, ale zaliczyło udany pościg i dzięki temu pokonali lidera rozgrywek. Lubinianie podtrzymali tendencję punktowania w kratkę, a Warszawiacy pomimo utraty punktów utrzymali 1. miejsce w tabeli.

Pierwszy kwadrans meczu należał zdecydowanie do Zagłębia. Gospodarze szybko wzięli się do pracy i w ofensywie stworzyli sobie kilka świetnych okazji. Po 15 minutach gry do głosu doszła jednak Legia, której zawodnicy jakby się przebudzili. Wtedy gra się wyrównała i Zagłębie nadal miało swoje sytuacje, ale to Legia wyszła na prowadzenie w 32. minucie. Zdobywcą gola dla wicemistrzów Polski został Jarosław Niezgoda, który w tym sezonie jest w bardzo wysokiej formie strzeleckiej. Prowadzenie gości utrzymało się do 56. minuty, kiedy to cały czas dobrze prezentujące się Zagłębie wyrównało stan rywalizacji za sprawą bramki Bartosza Białka. Wówczas inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w 82. minucie potwierdzili swoją przewagę bramką dającą prowadzenie, a w końcowym rezultacie zwycięstwo. Goście nie potrafili im już zagrozić i odebrać zasłużonego ostatecznie zwycięstwa.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1 (0:1)

0:1 Jarosław Niezgoda 32'

1:1 Bartosz Białek 56'

2:1 Damjan Bohar 82'