20. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Fot. fot. kibice.net
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-12-20

 

Ostatni mecz ligowy w 2019 roku! Zagrają w nim Górnik i Jagiellonia.

Ostatni akcent rozgrywek PKO Ekstraklasy w 2019 roku to mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Górnik powalczy w nim o utrzymanie się nad strefą spadkową, a Jagiellonia o utrzymanie się w górnej połówce tabeli przed przerwą zimową. Faworytem spotkania będzie Jaga, która prezentuje nierówną formę, ale ostatnio wysoko ograła u siebie mocną Lechię. Górnik w tym sezonie rzadko wygrywa, ale być może zaskoczy faworyzowanego rywala.

O niespodziankę w wykonaniu Zabrzan będzie bardzo trudno, jeśli Jagiellonia zagra na takim poziomie, jak we wspomnianym meczu przeciwko Lechii. Na powtórzenie tej dyspozycji liczy tymczasowy trener Białostoczan, Rafał Grzyb. - Mam nadzieję, że przede wszystkim oni zdali sobie z tego sprawę, że nie może być takich dysproporcji pomiędzy kolejnymi meczami, że chcą cieszyć się po kolejnych zwycięstwach. Zaangażowanie będzie bazą, do której trzeba dokładać elementy piłkarskie i mam nadzieję, że w Zabrzu będziemy widzieli taką samą Jagiellonię, jak w meczu przeciwko Lechii. - mówił ostatnio o swoich podopiecznych. Nie można jednak całkowicie odbierać szans gospodarzom, którzy na pewno postawią twarde warunki na swoim boisku.

Mecz będzie interesujący na trybunach, bo kibice Górnika przygotowują oprawę z nawiązaniem do 71. urodzin klubu, a sympatycy Jagiellonii celują w wyjazdowy rekord na sektorze gości. Zapowiada się zatem ciekawy mecz, pełen gorącego dopingu.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 21 grudnia (sobota) godz. 20:00 Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.