20. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Płock - Piast Gliwice

Fot. fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-12-20

 

Wisła zawalczy z mistrzem o przełamanie złej serii na koniec roku

Wisła Płock i Piast Gliwice zaliczają w ostatnim czasie obniżkę formy w ligowych rozgrywkach, a w sobotę zagrają ze sobą o poprawę humorów przed przerwą zimową. Wisła zawalczy dodatkowo o przełamanie złej passy, bo Nafciarze od 6 spotkań nie zdołali wygrać, choć wcześniej seryjnie zaliczali właśnie zwycięstwa. Teoretycznie faworytem spotkania powinien być mistrz Polski, ale jego forma jest ostatnio niestabilna. Dlatego wszystko może się zdarzyć.

Tym bardziej, że gospodarze będą bardzo zmotywowani przed sobotnim pojedynkiem. Nafciarze wciąż mają w głowach swoją wspaniałą serię sprzed ponad miesiąc, kiedy na chwilę objęli nawet pozycję lidera Ekstraklasy. Teraz ich sytuacja w tabeli nie jest już tak dobra, dlatego chcieliby wrócić do wygrywania. Do znakomitej postawy swoich podopiecznych na przełomie września i października odniósł się trener Radosław Sobolewski. - Kolejny mecz to kolejne wyzwanie. Skupiamy się na tym, żeby wypełnić swój obowiązek jak najlepiej. Inne zespoły z czasem zaczęły na nas patrzeć nieco inaczej. Jesteśmy teraz skrupulatnie analizowani, pod każdym kątem. To oczywiście również ma swój wpływ na naszą grę. - stwierdził szkoleniowiec podkreślając, że dobre wyniki zmusiły rywali do większego skupienia się na grze jego zespołu. Zdaniem opiekuna Płocczan ma to wpływ na ostatnie wyniki, które nie są już tak dobre. - Wiadomo, że fajnie byłoby wygrać w ostatnim spotkaniu przed zimową przerwą. Każde zwycięstwo to dla nas coś ważnego. Chcemy w jak najlepszy sposób zaprezentować się przed własną publicznością i dać trochę radości na zakończenie roku naszym kibicom. - dodał trener Wisły. Zobaczymy czy Wisła będzie w stanie przełamać się w starciu z Piastem Gliwice. Są na to szanse, ale mistrz na pewno łatwo na to nie pozwoli, a więc czeka nas ciekawy pojedynek.

Wisła Płock - Piast Gliwice, 21 grudnia (sobota) godz. 17:30 Stadion im. Kazimierz Górskiego w Płocku, transmisja TV: Canal+Sport, TVP 2