Arka Gdynia urwała punkty Lechowi Poznań!

2019-12-20

Pomimo gry w osłabieniu Arka zremisowała na wyjeździe z Lechem

Pozytywnie zaskoczyła na koniec roku Arka Gdynia, remisując 1:1 w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań. Goście przez ponad godzinę grali w osłabieniu, ale zdołali mimo to urwać punkty faworytowi spotkania, udanie kończąc jesienną rywalizację ligową. Taki remis z pewnością nie satysfakcjonuje zawodników Kolejorza, ale końcówkę roku również mogą zaliczyć do udanych, bo kontynuują serię meczów bez porażki.

Nie było niespodzianką, że od samego początku czwartkowego spotkania w Poznaniu to gospodarze przejęli inicjatywę, chcąc zdominować gości. Lechici nie mieli problemów ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Zawodziła ich jednak skuteczność, przez co nie mogli wyjść na prowadzenie. Sprawę miało ułatwić osłabienie Arki, która od 25. minuty musiała radzić sobie bez Damiana Zbozienia, który został ukarany czerwoną kartką. Tak się jednak nie stało, bo Gdynianie jeszcze bardziej skupili się na grze defensywnej, która tego dnia wychodziła im dobrze. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy stała się rzecz zaskakująca, bo to Arka, a nie dominujący do tej pory Lech objęła prowadzenie. Bramkę na 1:0 dla gości strzelił Fabian Serrarens. Po przerwie rozdrażniony utratą bramki Lech zaatakował jeszcze mocniej i całkowicie zapanował nad boiskowymi wydarzeniami. W 74. minucie gospodarze dopięli swego i w końcu strzelili gola za sprawą Lubomira Satki. W ostatnim kwadransie dalej napierali na osłabionych rywali, ale pomimo wielu sytuacji nie zdołali strzelić zwycięskiej bramki. Arka postawiona w trudnej sytuacji wybroniła cenny remis w starciu z silnym rywalem. To spore zaskoczenie!

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

0:1 Fabian Serrarens 45+1'

1:1 Lubomir Satka 74'