18. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Fot. fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-12-08

 

Hit we Wrocławiu! Śląsk podejmie Legię.

Hitowe starcie Śląska Wrocław z Legią Warszawa zakończy ligowe zmagania w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, pełen emocji. Oba zespoły plasują się aktualnie na podium ligowej tabeli i są ostatnio w wysokiej formie. Dyspozycja Śląska jest wręcz znakomita, bo Wrocławianie wygrali 5 spotkań z rzędu, dzięki czemu powrócili do czołówki po obniżce poziomu z przełomu września i października. W niedzielę zagrają ze sobą zespoły dobrze poukładane, które mają ambicje na mistrzostwo. Emocji nie może zabraknąć!

Szczególną role w hitowym spotkaniu mogą odegrać kibice, których na stadionie we Wrocławiu ma być naprawdę dużo. Będą oni wspierać Śląsk, który w tym sezonie pod wodzą Vítězslava Lavički zaskakuje wszystkich. - To bardzo dobra wiadomość, że mecz cieszy się tak dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że jest już zimno, a to nie zachęca do przychodzenia na stadion. Będzie to wielki mecz dla obu drużyn, a kibice będą mocnym impulsem dla moich piłkarzy. Już nie raz w tym sezonie mocno nam pomogli i liczymy, że teraz będzie podobnie. - stwierdził wspomniany wcześniej szkoleniowiec. Wyniki Śląska docenia Aleksandar Vuković, który uważa, że nieprzypadkowo znajduje się on w czołówce ligowej. - Po pierwszym meczu w trzeciej kolejce mówiłem, że to był bardzo dobry mecz bardzo dobrych drużyn. Śląsk nieprzypadkowo jest w czołówce tabeli od początku sezonu. Duża w tym zasługa trenera Lavicki, który jest przedstawicielem szkoły, która coś na świecie znaczy. Śląsk to godny rywal, a miejsce w tabeli mówi wszystko. - stwierdził. Legia z pewnością musi się liczyć ze Śląskiem. Aby wygrać, musi przerwać znakomitą passę Śląska na własnym stadionie. Wrocławianie jeszcze nie przegrali tam meczu w tym sezonie ligowym, a więc o punkty dla Legii może być bardzo trudno. Legioniści na pewno podejmą jednak walkę, aby przerwać serię rywala. Miejmy nadzieję, że Legia i Śląsk stworzą niezapomniane widowisko. Po prostu nie może być inaczej!

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, 8 grudnia (niedziela) godz. 17:30, Stadion Miejski we Wrocławiu, transmisja TV: Canal+, Canal+4K Ultra HD