18. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Fot. fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-12-08

 

Wicelider podejmuje mistrza Polski!

Do arcyciekawego starcia dojdzie w niedzielne popołudnie w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmie ekipę Piasta Gliwice w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski wysoko przegrał 2 ostatnie mecze ligowe, przez co oddalił się nieco od podium w tabeli. Pogoń ma nad Piastem 5 punktów przewagi i realną szansę na objęcie pozycji lidera w razie ewentualnego zwycięstwa. Szansa jest oczywiście tym większa, że jak już wspomnieliśmy, Piast ostatnio przegrywa i wydaje się, że nie jest w najwyższej formie.

Słabszą forma Piasta nie sugeruje się przed meczem Kosta Runjaić. Trener Pogoni uważa, że mistrz Polski jest ułożonym zespołem, który nawet w słabsze dyspozycji potrafi grać na bardzo wysokim poziomie. - Jesteśmy w dobrej dyspozycji i walczymy z mistrzem Polski. Wiele dobrego musimy pokazać w naszej grze. Trener Fornalik to doświadczony szkoleniowiec. Ma stabilną, dobrze zorganizowaną drużynę, która chce powalczyć o coś więcej. Ostatnio przegrywali i sporo bramek tracili, ale to nie jest w ich grze normalnością. Piastowi naprawdę ciężko strzelić bramkę.- stwierdził szkoleniowiec. Najbliższego rywala chwali również wspomniany przez Runjaicia Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji Polski uważa, że w meczu z Pogonią o punkty będzie bardzo ciężko. - Pogoń nie ogranicza się do defensywy, chce prowadzić grę i na to musimy być przygotowani. Szczecinianie mają kreatywnych zawodników, którzy strzelają i asystują. Aby wywieźć od nich punkty trzeba będzie zagrać bardzo, bardzo solidny mecz. - mówił. Rzeczywiście, w niedzielę kibice na trybunach w Szczecinie będą mieli do czynienia z zespołami z polskiej czołówki, które nie znalazły się w niej przypadkowo. Oba prezentują się bowiem naprawdę dobrze. Wierzymy, że w niedzielę potwierdzą swoją jakość w grze!

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice, 8 grudnia (niedziela) godz. 15:00 Stadion Miejski w Szczecinie, transmisja TV: Canal+Sport