Kolejorz z drugim zwycięstwem z rzędu

Komentarze (0) 2019-11-29

Kolejorz z drugim zwycięstwem z rzędu, a Wisła Płock znowu bez wygranej.

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 2:0 w drugim meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz odniósł tym samym drugie z rzędu zwycięstwo ligowe, co jest pozytywnym wydarzeniem dla jego kibiców, którzy w ostatnich tygodniach mieli prawo czuć się zawiedzeni. Wisła poprzez piątkową porażką kontynuuje natomiast serię meczów bez zwycięstwa. Nafciarzom, po 4 ligowych spotkaniach bez kompletu punktów, zaczyna nieco uciekać czołówka tabeli.

Od początku meczu Lech Poznań postawił na odważną grę wysokim pressingiem, dzięki której przejęli kontrolę na boisku. Poznaniaków zawodziła jednak skuteczność w kluczowych momentach, przez co długo nie potrafili udokumentować swojej przewagi bramką. W 33. minucie wspomniany pressing przyniósł efekt. Piłkarze Lecha wymusili na obrońcach Wisły błąd, dzięki czemu przejęli piłkę. Joao Amaral błyskawicznie podał ją do idealnie wychodzącego na wolne pole Tymoteusza Puchacza, który huknął pod poprzeczkę bramki gospodarzy. W taki o to efektowny sposób Kolejorz objął prowadzenie 1:0. Ten wynik utrzymał się do przerwy, a po niej na boisku działo się niewiele. Dopiero pod koniec spotkania zaczęło dziać się więcej. Wisła oddała wówczas swój jedyny celny strzał na bramkę gości i próbowała atakować, ale zamiast doprowadzić do remisu, straciła kolejnego gola. W doliczonym czasie gry Christian Gytkjaer przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny i zapewnił jej 3 punkty. Podsumowując: Lech się odradza, a Wisła zalicza spadek formy.

Warto dodać, że Kolejorz mógł w Płocku liczyć na bardzo mocne wsparcie ze strony fanów. Kibice Kolejorza, mimo zakazu wyjazdowego, pojawili się bardzo liczną grupą na sektorze gości prezentując przy okazji transparent z hasłem: "Wyjazdowicze" oraz pokaz pirotechniczny.

Wisła Płock - Lech Poznań 0:2 (0:1)

0:1 Tymoteusz Puchacz 33'

0:2 Christian Gytkjaer 90+1'