Zagłębie pokonało bezbarwny zespół Górnika

2019-11-29

W meczu otwierającym 17. kolejkę PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało 2:0 z Górnikiem Zabrze, bez problemu inkasując 3 punkty i oddalając się w tabeli od rywala. Zagłębie odniosło w pełni zasłużone zwycięstwo, które praktycznie w żadnym momencie spotkania nie było zagrożone. Piłkarze Górnika byli bowiem tylko tłem dla Miedziowych, grając zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Różnica klas w tym spotkaniu widoczna była przede wszystkim w statystykach. Zagłębie miało miażdżącą przewagę w ilości oddanych strzałów. W pierwszej połowie gospodarze kilkanaście razy uderzali piłkę na bramkę gości, a ci z kolei tylko raz zdołali oddać strzał. Ta część gry skończyła się wynikiem 1:0 dla Miedziowych. Był to najniższy wymiar kary, jaki mogli wymierzyć Górnikom, bo już do przerwy wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Bramkę w 18. minucie zdobył Damjan Bohar. Po przerwie sytuacja nie uległą zmianie. Piłkarze Górnika wciąż nie potrafili nawiązać walki z Lubinianami, zupełnie oddając im inicjatywę. Kolejne bramki dla Zagłębia były tylko kwestią czasu. W 60. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0 po golu Bartosza Białka. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Gospodarze mieli zwycięstwo w garści i nie musieli silić się na kolejne bramki, ani nawet na wielkie zaangażowanie w defensywie. Górnika nie stworzył Zagłębiu żądnych trudności, które mogłyby przeszkodzić mu w zwycięstwu. W taki o to sposób Zagłębie niemal bez wysiłku inkasuje komplet punktów, a Górnik kontynuuje fatalną meczów ligowych bez zwycięstwa.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

1:0 Damjan Bohar 18'

2:0 Bartosz Białek 60'