Jagiellonia z zasłużonym zwycięstwem nad Arką

2019-11-24

Jagiellonia Białystok zdecydowanie lepsza od Arki Gdynia

W kolejnym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zasłużenie pokonała na swoim stadionie Arkę Gdynia 2:0. Gospodarze bardzo długo nie potrafili przebić się przez defensywę gości, którzy przyjęli taktykę bronienia dostępu do własnej bramki. W drugiej połowie spotkania Białostoczanie w końcu dopięli jednak swego. Strzelili 2 bramki i sięgnęli po komplet punktów.

Pierwsza połowa spotkania w Białymstoku przeminęła pod znakiem nudy. Ciekawych akcji po obu stronach boiska było bardzo mało, przez to ta część gry nie była zbyt emocjonująca. Nieco więcej zaczęło się dziać po przerwie, choć obraz gry nadal był bardzo podobny. Arka w żaden sposób nie była w stanie zagrozić Jagiellonii, a ta z kolei atakowała, ale nie mogła przeforsować defensywnego muru gości. Udało im się objąć prowadzenie dopiero w 66. minucie spotkania po bramce Patryka Klimali. Po tej bramce Arka spróbowała zmienić taktykę z defensywnej i nastawionej na kontrataki na bardziej ofensywną, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Jagiellonia wciąż dominowała i w 82. minucie po bramce Bodvara Bodvarssona ustaliła wynik meczu na 2:0. Jaga męczyła się z notowanym rywalem, ale odniosła zasłużone zwycięstwo, dzięki któremu zmniejszyła nieco stratę do czołówki tabeli.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

1:0 Patryk Klimala 66'

2:0 Bodvar Bodvarsson 82'