Kibice Jagiellonii

Zwycięstwo Jagiellonii nad ŁKS-em po ciekawym meczu

2019-11-04

Jagiellonia Białystok wygrała u siebie 2:0 z ŁKS-em Łódź w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy, dzięki czemu nie straciła kontaktu z ligową czołówką. Starcie wspomnianych drużyn mogło się podobać. Oba zespoły narzuciły bardzo szybkie tempo gry, dzięki czemu po obu stronach boiska działo się sporo. Z bitwy ostatecznie zwycięsko wyszła Jagiellonia, która w drugiej połowie zadała 2 decydujące ciosy.

Od samego początku spotkania zespół ŁKS-u chciała udowodnić, że dobra forma w ostatnim czasie nie wzięła się znikąd. Beniaminek starał się przejąć inicjatywę i dlatego szybko przeszedł do konkretów, tworząc sporo groźnych akcji pod bramką Jagiellonii. Ta nastawiła się wyraźnie na grę z kontrataku. Dzięki temu na boisku oglądaliśmy dobry mecz, rozgrywany w szybkim tempie. W pierwszej połowie praktycznie co chwilę działo się coś ciekawego i każda z ekip miała szansę na wyjście na prowadzenie. Ta część gry skończyła się jednak ostatecznie bezbramkowym remisem. W drugiej połowie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze. W 66. minucie gry Bartosz Kwiecień strzelił bramkę na 1:0 po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Białostoczanie już wcześniej kilka razy ostrzegli rywali ze stałych fragmentów gry i w końcu udało im się taki wykorzystać. W 78. minucie na 2:0, po fatalnym błędzie Łodzian w defensywie, podwyższył Patryk Klimala i Jaga mogła spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca, zapewniając sobie 3 punkty.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

1:0 Bartosz Kwiecień 66'

2:0 Patryk Klimala 78'