Suso ac milan

Suso w Premier League już zimą?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-10-21

Zimą stoczy się wielka batalia o skrzydłowego AC Milan Suso. Piłkarz jest na celowniku wielu klubów, w tym zespołów z Premier League.  

Suso zaliczył dość dobry poprzedni sezon w zespole Milanu, jednak w tym przypomina jedynie cień zawodnika z poprzednich rozgrywek. Jak do tej pory wystąpił w ośmiu spotkaniach Serie A, z których tylko w jednym nie zagrał pełnych 90 minut. Przez ten czas nie udało mu się zdobyć nawet jednego gola, a kibice powoli zaczynają tracić cierpliwość. Z trybun słychać pomruki niezadowolenia po kolejnych nieudanych zagraniach Hiszpana. 

Sytuację tę wykorzystać ma zamiar kilka zespołów. Choć kontrakt Suso wygasa dopiero w 2022 roku, to menedżerowie Fiorentiny i Sevilli już wpisali skrzydłowego na swoje listy życzeń. Jego sprowadzenie nie powinno być aż tak kosztowne, jak latem - wówczas był on wyceniany na około 50 milionów Euro, a wobec złej formy jego wartość z pewnością spadła. 

Swoje zainteresowanie przejawiają też dwa zespoły z Premier League, które choć w dotychczasowych spotkaniach nie miały problemów ze strzelaniem bramek, to szukać będą nowych możliwości zestawienia linii ofensywnych. Mowa tu o Wolverhampton Wanderers i West Ham United. Wilki muszą radzić sobie na kilku frontach - oprócz Premier League i Pucharów Krajowych mają do rozgrywania także mecze w Lidze Europy. Nuno Espirito Santo miał poinformować zarząd, że do spełniania oczekiwań potrzebuje zwiększenia kadry o kilku zawodników. Nieco inny powód transferu ma West Ham - po groźnej kontuzji Michaila Antonio, słabej dyspozycji nowego nabytku Pablo Fornalsa i wypożyczeniu z klubu Grady'ego Diangany, Manuel Pellegrini ma na prawym skrzydle do dyspozycji jedynie Andriya Yarmolenkę. 

Fot.: Suso w trakcie meczu AC Milan - Frosinone, Alberto Lingria/Xinhua News/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.