Ricardinho

Wisłą Płock nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwo Nafciarzy!

2019-10-20

Trwa zwycięska seria Wisły Płock w PKO Ekstraklasie!

Piąty mecz ligowy z rzędu wygrała w sobotę Wisła Płock. Drużyna Radosława Sobolewskiego zmierzyła się na wyjeździe z Koroną Kielce w ramach spotkania 12. kolejki PKO Ekstraklasy i skromnie pokonała zespół gospodarzy 1:0. Nafciarze potwierdzili tym samym znakomitą formę, która ma przełożenie na sytuację w ligowej tabeli. Po sobotnim meczu Płocczanie tracą do lidera zaledwie 2 punkty.

Początek spotkania w Kielcach był spokojny. Pierwsze groźne okazje można było obejrzeć dopiero po 10 minutach. Najpierw bliscy objęcie prowadzenia byli gospodarze, którzy zaatakowali schowanych na własnej połowie rywali. Goście doszli do głosu kilka minut później, kiedy Damian Michalski był bardzo bliski strzelenia bramki głową. Wówczas było bardzo blisko, ale nafciarze nie musieli długo rozpamiętywać tej sytuacji. Po kilku chwilach wyszli bowiem na prowadzenie. Gola strzelił Ricardinho, który wykorzystał pasywność Koroniarzy w obronie i po zdobyciu piłki w polu karnym uderzył pod poprzeczkę bramki. Pod koniec pierwszej części spotkania obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po niej obraz gry nieco się zmienił. Sytuacji podbramkowych było bardzo mało, a skupiona na defensywie Wisła nie pozwalała Koronie na zbyt wiele. Mimo to piłkarze z Płocka mieli sporo szczęścia, bo w jednej z sytuacji Kielczanie obili poprzeczkę ich bramki. Ostatecznie goście dowieźli korzystny rezultat do końca i z Kielc wyjechali z 5. zwycięstwem ligowym z rzędu, podtrzymując znakomitą serię. Porażka Korony oznacza natomiast, że zespół Mirosława Smyły na pewno pozostanie w strefie spadkowej Ekstraklasy.

Korona Kielce - Wisła Płock 0:1 (0:1)

0:1 Ricardinho 22'