Radość Adama Buksy po zdobytym goli

Pogoń utrzymała pozycję lidera Ekstraklasy

2019-10-18

Pogoń Szczecin przerwała serię Zagłębia Lubin i pozostałą liderem Ekstraklasy

Zwycięstwem Pogoni Szczecin 1:0 zakończyło się pierwsze spotkanie rozegrane w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Lider dobrze przepracował czas przerwy reprezentacyjnej i w piątek zaprezentował nowe ustawienie z trzema środkowymi obrońcami. Zaskakująca taktyka Pogoni okazała się skuteczna w grze przeciwko bardzo ofensywnej drużynie Zagłębia. Portowcy byli zmuszeni odpierać ataki Miedziowych przez większość meczu, ale byli w tym wystarczająco skuteczni, aby utrzymać prowadzenie do samego końca.

Zwycięska bramka dla drużyny Pogoni padła wcześnie, bo już w 6. minucie. Na lewym skrzydle świetną indywidualną akcję przeprowadził Srdjan Spiridonović, który po przedryblowaniu obrońcy gospodarzy dograł piłkę do Adama Buksy. Ten skorzystał z prezentu i bez problemu umieścił piłkę w siatce rywali. W pierwszej połowie meczu nie działo się później wiele. Kilka razy zaatakowali rządni wyrównania Miedziowi, ale ataki te nie były na tyle groźne, aby doprowadzić do remisu. Miedziowi postarali się bardziej w drugiej połowie, w której przeprowadzili szturm na bramkę Portowców. Goście momentami wręcz rozpaczliwie bronili korzystnego rezultatu, ale robili to bardzo dobrze, a czas szybko uciekał gospodarzom, którzy liczyli chociaż na remis. Ostatecznie nie udało im się jednak do niego doprowadzić i z Lubina 3 punkty wywiozła Pogoń, która pozostała niepokonana na wyjazdach i obroniła fotel lidera Ekstraklasy. Zagłębie po zakończeniu kolejki pozostanie natomiast w dolnej połówce ligowej tabeli.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

0:1 Adam Buksa 6'