Pellegrini Solskjaer

Kompromitacja zespołów z Premier League w Carabao Cup

2019-09-26

Awans do 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej powinien być dla zespołów z Premier League obowiązkiem. Nie wszystkim drużynom udało się jednak wygrać spotkania z niżej notowanymi rywalami.

Największą kompromitację zaliczył West Ham United. Młoty trafił na grający w League One Oxford United. Manuel Pellegrini wystawił wprawdzie rezerwowy skład, ale na boisku pojawiło się kilku graczy, którzy dość regularnie pojawiają się na boiskach Premier League. W drugiej połowie skład wzmocniły gwiazdy, takie jak Sebastian Haller czy Felipe Anderson. Nie wystarczyło to jednak na trzecioligowy zespół. Oxford wygrał mecz aż 4:0 po golach Moore'a, Taylora, Fosu i Baptiste.

Wstydliwy wynik zanotował także Tottenham Hotspur. Podopieczni Mauricio Pochettino ulegli Colchester (czwarta liga) po serii rzutów karnych. Również Koguty nie mogą zasłaniać blamażu rezerwowym składem, bowiem 90 minut w tym spotkaniu rozegrali między innymi Eric Dier, Dele Alli czy Davinson Sanchez.

Niespodziewane porażki zaliczyli również Bournemouth (0:2 z Burton) i Sheffield United (0:1 z Sunderlandem). Niewiele brakowało też do odpadnięcia Manchesteru United i Wolverhampton Wanderers - oba te zespoły potrzebowały serii rzutów karnych do awansu.

W wyniku losowania w kolejnej rundzie Chelsea zagra z Manchesterem United, Liverpool z Arsenalem, Manchester City z Southampton, Everton z Watfordem, Aston Villa z Wolverhampton, Leicester z Burton. Pogromcy West Hamu zmierzą się z Sunderlandem, natomiast Colchester, które pokonało Tottenham, rozegra spotkanie z Crawley Town.