Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław na remis z Górnikiem Zabrze

2019-09-15

Śląsk już bez lidera, ale nadal niepokonany po bezbramkowym remisie z Górnikiem

Górnik Zabrze urwał u siebie punkty Śląskowi Wrocław. Niedzielny mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się bezbramkowym remisem. Tym samym drużyna Śląska straciła pozycję lidera na rzecz Pogoni Szczecin, która zwyciężyła w swoim spotkaniu z ŁKS-em Łódź. Był to trzeci z rzędu remis Wrocławian i choć przez to stracili oni sporo punktów, to wciąż pozostają niepokonani w Ekstraklasie. Z kolei Górnik podtrzymał tendencję: jest nadal niepokonany na własnym stadionie i punktuje w kratkę.

W niedzielę zarówno drużyna Górnika, jak i Śląska nastawiły się na grę w defensywną. Mimo to w pierwszej połowie spotkanie było rozgrywane w szybkim tempie. Więcej okazji do strzelenia gola stworzyli sobie goście, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi w tym elemencie żadną bramką. Gospodarze nie potrafili stworzyć sobie tak dogodnych sytuacji do zdobycia gola, jak Wrocławianie. Zabrzanie mieli spory problem z przedarciem się przez szczelną defensywę piłkarzy Śląska. Po przerwie Śląsk nadal więcej atakował, ale w dalszym ciągu nie przekładało się to na gole. W końcówce spotkania nieco odważniej zagrał również Górnik. Kreował wówczas więcej akcji, podając piłkę w okolicy szesnastki rywali, ale groźnych strzałów na bramkę gości nadal brakowało. Ostatecznie mecz zakończył się przy wyniku 0:0 i wydaje się, że jest to raczej sprawiedliwy wynik, choć bardziej klarowne okazje stworzył sobie Śląsk.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:0