zgrupowanie piłkarskiej Reprezentacji Polski U-21

Kadra Polski U-21 znów zwycięska!

2019-09-11

Wysoka wygrana młodzieżowej reprezentacji Polski z Estonią

Seniorska reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka nie zachwyciła ostatnio kibiców, po kiepskiej grze bezbramkowo remisując na Stadionie Narodowym w Warszawie z Austrią. Humor poprawiła im za to młodzieżowa reprezentacja Polski, która wysoko ograła u siebie Estonię i z kompletem 6 punktów przewodzi swojej grupie eliminacyjnej do głównego turnieju Mistrzostw Europy do lat 21. Polacy świetnie rozpoczęli eliminacje. Wygrali 2 mecze, potwierdzając dominację nad niżej notowanymi rywalami u nie tracąc przy tym choćby jednej bramki.

Podczas wtorkowego starcia Polski z Estonią od samego początku było wiadomo, kto jest faworytem. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, nie pozwalając gościom stworzenie większego zagrożenia swoją bramką. Jedynym problemem polskich zawodników był brak skuteczności, który prześladował ich zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Polacy potrafili długo rozgrywać piłkę nawet pod polem karnym rywali, ale nie potrafili już wykreować i skutecznie wykończyć pewnej sytuacji pod bramką. Mimo to na przerwę schodzili z prowadzeniem bo na początku meczu, a dokładnie w 6. minucie, piłkę w siatce Estończyków umieścił Przemysław Płacheta. Wynik 1:0 nie był jednak bezpieczny i dlatego Biało-Czerwoni zaczęli dążyć po przerwie do podwyższenia prowadzenia. W drugiej połowie 3 gole dołożyli jeszcze kolejno Karol Fila, Kamil Jóźwiak oraz Patryk Dziczek, dzięki czemu młodzieżowa reprezentacja Polski mogła cieszyć się z wysokiego zwycięstwa i kompletu punktów na starcie eliminacji. Oby tak dalej.

Polska - Estonia 4:0

1:0 Przemysław Płacheta 6'

2:0 Karol Fila 65'

3:0 Kamil Jóźwiak 80'

4:0 Patryk Dziczek 90+4'