Arsene Wenger

Wielki powrót legendy Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-09-04

W maju 2018 roku Arsene Wenger odszedł z Arsenalu i oficjalnie ogłosił, że chce zrobić sobie przerwę od trenowania zespołów. Francuz ostatnio jednak mówi o chęci powrotu do swojego zawodu.

Wenger opuścił zespół Kanonierów po 22 latach, a w tym czasie doprowadził swój klub do wielu sukcesów. Były to między innymi trzykrotne zdobycie Mistrzostwa Anglii i liczne puchary krajowe. Wcześniej pracował w AS Nancy, AS Monaco i Nagoya Grampus. Po odejściu z Arsenalu udał się na zasłużony odpoczynek od trenowania, jednak nie odsunął się całkowicie od piłki nożnej. Bardzo często widywany był na trybunach, a także w telewizji w charakterze eksperta. 

Mimo 69 lat na karku Wenger jest chętny na podjęcie się kolejnego wyzwania w swoim trenerskim CV. Tym razem chciałby jednak poprowadzić kadrę narodową w Mistrzostwach Świata 2022, które rozgrywane będą w Katarze. Oficjalnie ogłosił to zresztą w jednym z wywiadów. Przyznał w nim też, że otrzymywał już wiele ofert, jednak odrzucał je, ponieważ potrzebował jeszcze trochę czasu na odpoczynek od prowadzenia zespołów. Francuz powiedział też, że wciąż nie wyobraża sobie, że już nigdy nie pojawiłby się na ławce trenerskiej. Można więc zakładać, że Wenger nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wkrótce zobaczymy go za sterami jednej z reprezentacji.

Fot.: AP/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.