Kibice Górnika Zabrze

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Górnik Zabrze - Korona Kielce

Fot. Dariusz Hermiersz / www.gornikzabrze.pl
Piro Shop
Komentarze (2) 2019-08-24

Górnik kontra Korona. Bardzo ważny mecz dla obu zespołów!

W pierwszym z niedzielnych meczów 6. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra u siebie z Koroną Kielce. Dla oby drużyn będzie to bardzo ważne spotkanie. Do tej pory Korona, po pięciu rozegranych meczach, Korona uzbierała 3 punkty mniej od Górnika. Zwycięstwo pozwoli jej dogonić rywala w tabeli i tym samym odbić się od strefy spadkowej. Kielczanie potrzebują punktów, bo na początku sezonu stracili ich już dużo i jeśli nie poprawią swoich wyników, to czeka ich walka w dolnych rejonach tabeli. Zabrzanom zwycięstwo pozwoli z kolei na zbliżenie się do czołówki tabeli, co jest celem zespołu na ten sezon.

- Wydaje mi się, że problem tutaj leży w kwestii mentalnej. Podczas tegorocznych przygotowań położyliśmy na motorykę mniejszy nacisk, niż w dwóch poprzednich latach. W momencie, kiedy postawiliśmy na elementy piłkarskie, sprawy taktyki, to piłkarze chyba pomyśleli, że teraz mogą biegać mniej, bo wszystko nadrobią jakością piłkarską. Ale to za mało, aby wygrywać spotkania. - mówi przed niedzielnym spotkaniem trener Korony Kielce, Gino Lettieri. Jego drużyna świetnie zaprezentowała się na inaugurację sezonu, ale każdy kolejny wyglądał już gorzej. Kielczanie wydają się być dobrze przygotowani piłkarsko, ale zdaniem trenera leży w głowach. Jeśli Koroniarze nie zmienia swojej mentalności przed spotkaniem z Górnikami, to o zwycięstwo może im być naprawdę ciężko. Podopieczni Marcina Brosza nie prezentują się co prawda aż tak dobrze, żeby nie być w zasięgu gości, ale w tym sezonie pokazali już, że potrafią grać bardzo solidnie. Zabrzanie ciężko pracują na boisku, a do tego w niektórych sytuacjach sprzyja im szczęście, dzięki czemu punktują w lidze. W niedzielę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Obu zespołom zależy na kompletnej zdobyczy punktowej i dlatego na boisku nie zabraknie walki. Będą emocje!

Na trybunach stadionu w Zabrzu szykuje się wspaniała atmosfera. Kibice Górnika pokazali już w tym sezonie, że potrafią mocno wspierać zespół podczas meczów. Dodatkowo do Zabrza wybiera się grupa sympatyków drużyny gości, którzy już od dawna mobilizowali się na ten mecz.

Górnik Zabrze - Korona Kielce, 25 sierpnia (niedziela) godz. 15:00 Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu, transmisja TV: Canal+Sport

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
azja dla zabrza 2019-08-24 22:27:46

szacunek sie nie nalezy

do nizej 2019-08-24 22:27:14

korona zabrze-korona kielce ciekawe jaki wynik