Kibice Górnika Zabrze

4. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Górnik Zabrze - Raków Częstochowa

Fot. Michal Dubiel/REPORTER/East News
Piro Shop
Komentarze (1) 2019-08-09

Pierwsze takie starcie od 21 lat!

W ostatnim z sobotnich spotkań 4. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Ostatni raz oba zespoły zagrały ze sobą 21 lat temu. Wówczas w Częstochowie Górnik rozbił gospodarzy tamtego meczu aż 4:0. Teraz raczej nikt nie spodziewa się tak wysokiego wyniku, bo poziom gry obu ekip na początku sezonu jest zbliżony. Jak do tej pory Górnik zgromadził oczko więcej od beniaminka, ale trudno powiedzieć by miał nad nim przewagę. Zapowiada się zatem wyrównane i emocjonujące starcie!

Wydaje się, że po powrocie do Ekstraklasy proces adaptacji do jej poziomu szybciej przebiega w ŁKS-ie aniżeli w ekipie Rakowa. Częstochowianom póki co trudniej o punkty. Nie oznacza to jednak, że podopieczni Marka Papszuna prezentują się źle. Potrafili oni chociażby odnieść zwycięstwo z silną Jagiellonią Białystok. Po trzech kolejkach uzbierali 3 punkty, co mimo wszystko należy uznać za dobry wynik beniaminka. Oczekiwania po poprzednim sezonie I Ligi, gdzie drużyna z Częstochowy zmiotła konkurencję, są większe, ale na zadomowienie się w elicie zespół Rakowa potrzebuje chyba po prostu nieco więcej czasu. Być może drużyna beniaminka przebudzi się w starciu z Górnikiem. Gospodarze sobotniego meczu nie są jednak łatwym rywalem, bo choć nie są wymieniani w gronie faworytów ligi, to ich ambicje są naprawdę spore. Zabrzanie mają głodny gry, młody skład, który pod wodzą trenera Marcina Brosza cały czas robi postęp i nie zamierza znowu bić się tylko o utrzymanie. Niczego nie należy przesądzać, ale czeka nas prawdopodobnie wyrównane, a przez to bardzo ciekawe starcie. Emocji nie zabraknie!

Kibice gospodarzy wypełnią w sobotę większą część trybun, a przynajmniej na to się zanosi. Na trybunach pojawią się także fani Rakowa, którzy już od kilku dni prowadzili zapisy na wspólny wyjazd. Oba zespoły nie grały ze sobą od wielu lat, a więc możliwe, że skłoni to kibiców do mocniejszego niż zwykle dopingu. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie i atmosfera na trybunach będzie fantastyczna!

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa, 10 sierpnia (sobota) godz. 20:00 Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+Sport3

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
KSG Gliwice 2019-08-09 22:35:59

WSZYSCY NA STADION !