LOTTO Ekstraklasa

Rekordowe wypłata dla klubów z wpływów gotówkowych Ekstraklasy za sezon 2018/2019

Fot. LOTTO Ekstraklasa
Piro Shop
Komentarze (1) 2019-05-29

Ekstraklasa hojnie wynagrodziła kluby po sezonie.

Aż 155 mln złotych wypłaciła spółka Ekstraklasa S.A. klubom, które występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2018/2019. To o 4,5 mln złotych więcej niż rok temu, a więc rekordowo dużo. - Pieniądze wypłacane klubom pochodzą przede wszystkim z praw mediowych, a także są wypracowane dzięki kontraktom sponsorskim i innym działaniom marketingowym Ekstraklasy. - Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Przychody spółki zostały podzielone pomiędzy wszystkie kluby na podstawie modelu podziału, który obowiązuje w rozgrywkach już czwarty rok. Na największy zysk mogła liczyć Legia Warszawa, który zainkasowała łącznie prawie 16 milionów złotych. Drugi pod tym względem był Piast Gliwice, który otrzymał trochę ponad 15 milionów, natomiast trzecia Lechia Gdańsk z wypłatą w wysokości ponad 13 milionów złotych. Pozostałe kluby również nie mogą narzekać, bo najmniejsza wypłata wyniosła 6 milionów złotych. Na łączny zysk każdego z klubów składały się takie czynniki jak: kwota stała równa dla wszystkich, miejsce w rankingu historycznym, wynik sportowy, miejsce w najlepszej czwórce ligi czy nagroda za Pro Junior System, czyli za promowanie młodych zawodników. Oby za sporymi kwotami poszła również jakość!

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Heniu 2019-05-31 13:23:43

Za ten poziom jaki prezetyja powinni oddac ludzia za bilety i zasilic rynek pracy w naszym pieknym kraju np idac na produkcje