Kibice siatkarskiej drużyny Czarnych Radom oprawą uczcili Żołnierzy Wyklętych

Kibice siatkarskiej drużyny Czarnych Radom oprawą uczcili Żołnierzy Wyklętych

Piro Shop
Komentarze (2) 2019-03-05

Kibice Czarnych Radom oddali hołd Bohaterom!

Dobrze przygotowane oprawy meczowe to już widok coraz mniej zaskakujący podczas spotkań siatkarskich. Ciekawą można było ostatnio zobaczyć na meczu Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów. W ramach tego meczu odbyła się III edycja akcji pod nazwą "Sektor Pokoleń", która przyciągnęła na trybuny hali w Radomiu ponad setkę kibiców gospodarzy. Zgodnie z założeniami wspomnianej akcji na trybunach zasiadła również spora grupa najmłodszych sympatyków klubu. 

Kibice Czarnych Radom zaprezentowali tego dnia dwie przygotowane wcześniej oprawy. Jedną z nich poświęcono por.  Aleksandrowi Młyńskiemu ps. "Drągal", który był jednym z Żołnierzy Wyklętych walczącym na terenie regionu radomskiego. Oprawa przedstawiała na sektorówce postać żołnierza, umieszczoną pomiędzy dwoma datami tj. 1925 i 1950, które to wyznaczają lata życia porucznika. Poniżej kibice wywiesili transparent z podpisem postaci żołnierza. W drugiej oprawie wykorzystano transparent z innym hasłem o treści: "…jak za dawnych lat”, a przy tym także machajki oraz flagi. Miły widok na siatkarskiej hali!

czarni-radom-pge-skra-belchatow-2019-3 

czarni-radom-pge-skra-belchatow-2019-2

Fot. Facebook FiolekArtPl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Szacunek niezłomnym 2019-03-07 09:34:45

Warto nadmienic, że Młyńskiego zabił jego wcześniejszy żołnierz i podwładny który poszedł na współpracę z UB i w zamian za darowanie mu życia zabił Drągala. Szkoda tylko że z tak wspaniałymi postaciami do jednego worka "wyklętych" wrzuca się np. zwykłych morderców i bandziorów jak Bury czy ubecki agent Ogień.

UJ w oko 2019-03-07 01:54:28

W Radomiu tylko Broń!!!!