159 derby Belgradu

Działo się na trybunach w derbach Belgradu! Prawdziwe show kibiców.

Piro Shop
Komentarze (1) 2019-03-04

Wielkie emocje na trybunach w 159. derbach Belgradu.

Derby Belgradu, czyli mecz pomiędzy drużynami Crvena Zvezda Belgrad oraz Partizan Belgrad, to spotkanie wprawiające trybuny w niezwykle gorący klimat. Z resztą nie może być inaczej, bo to przecież derby, a w każdym mieście pojedynki derbowe są na trybunach niezwykle ciekawe. Nie inaczej było w minioną sobotę, kiedy to rozegrane zostały 159. derby Belgradu. Kibice obu ekip mocno się zmobilizowali i zaprezentowali po prostu znakomicie. A w sumie było ich ponad 40 tys.!

Najpierw do głosu doszli kibice gospodarzy tj. Crveny Zvezdy. Przedstawili ogromne kartowisko, które utworzyli z setek, a może i tysięcy kart oraz flag w kolorach białym i czerwonym. Później wyciągnęli kilkanaście flag większych rozmiarów, którymi zaczęli energicznie wymachiwać. Po chwili powoli zaczęli odpalać pirotechnikę w postaci czerwonych rac. Niewielka grupa fanów Partizana odpowiedziała jedynie swoim transparentem zawieszonym na barierce oraz odpaleniem jednej racy. Później zaczęła się już jednak walka na całego. Kibice Crveny Zvezdy pokazali jeszcze dwa napisy ułożone z kilkunastu mniejszych sektorówek, na co fani Partizana odpowiedzieli swoim własnym flagowiskiem z masą czerwonych oraz żółtych rac. Kiedy gościom skończyła się pirotechnika, to odpowiedź dali sympatycy drużyny gospodarzy. Znowu zaprezentowali flagowisko, tyle że teraz w asyście setek migających stroboskopów. Wyglądało to obłędnie. Później jeszcze kilka razy po obu stronach odpalane były race.

To tylko krótki opis tego, co można było zobaczyć na 159. derbach Belgradu. Atmosfera była fenomenalna, a prezentacje niezwykle okazałe. Obejrzyjcie filmy, bo to po postu trzeba zobaczyć!

Fot. Facebook RedStar Belgrade

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
1910 2019-03-04 22:22:58

Widzew & Partizan!