Stacje sportowe

Stacje sportowe z najlepszą ofertą

Piro Shop
Komentarze (1) 2019-02-07

Polscy telewidzowie chętnie oglądają sport w TV. Tak wykazały niedawne badania. Transmisje rozgrywek sportowych opierają się nawet malejącej liczbie telewidzów ogółem. Jakie stacje sportowe mają najlepszą ofertę dla kibiców?

Sport z największą oglądalnością

Badania Nielsen Audience Measurement obejmujące okres od 1 stycznia 2012 roku do 28 sierpnia 2017 roku oraz programy emitowane przez największe telewizje w Polsce – TVP1, TVP2, Polsat i TVN – wykazały, że najchętniej telewidzowie oglądają wydarzenia sportowe. Nie bez znaczenia przy tym w tych wynikach analiz było to, że w zadanym okresie odbyły się dwie edycje piłkarskich mistrzostw Europy, mundial w 2014 roku, a także zimowe igrzyska olimpijskie oraz mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, których gospodarzem była właśnie Polska.

W badaniu wskazano 20 najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w ciągu 6 lat, od 2012 do 2017 roku. W grupie tej znalazły się głównie transmisje sportowe:

  •       mecze piłki nożnej,

  •       skoki narciarskie,

  •       siatkówka mężczyzn.

Jak widać, chętnie oglądamy sport i kibicujemy „naszym” – z rodziną i z przyjaciółmi. Na szczęście wybór kanałów sportowych jest tak szeroki, że każdy może znaleźć dla siebie dyscypliny, które będzie śledził na ekranie swojego telewizora. Na jaki kanał można przełączyć telewizor?

Oferta kanałów sportowych w TV

Konkurencja na rynku kanałów sportowych w telewizji jest bardzo duża. Warto chociażby wspomnieć o tak popularnych kanałach, jak:

  • Canal+ – pakiet telewizji Canal Plus uwzględnia wiele kanałów, w tym te sportowe, zwłaszcza kanały premium Canal+ Sport i Canal+Sport 2. Umożliwia oglądanie meczów Ekstraklasy w piłce nożnej, Premier League, Champions League, hiszpańskiego Pucharu Króla, a nawet żużlowych rozgrywek Grand Prix. Za pakiet standardowy abonenci płacą 49,90 zł miesięcznie, a w wersji Canal+Prestige 59,90 zł miesięcznie. W obu przypadkach aktywacja wynosi jednorazowo 29,90 zł.

  • Eleven Sports – kanały Eleven Sports pozwalają na śledzenie wydarzeń sportowych w relacjach na żywo, przez 24 godziny na dobę i w jakości HD. Kanał zyskał w krótkim tempie prawa do wielu rozgrywek. Abonenci mogą też oglądać mecze najlepszych piłkarskich lig świata, jak LaLiga Santander, Bundesliga, Serie A czy prestiżowe wyścigi kierowców Formuły 1. Usługę można bezpłatnie testować przez 10 dni i zdecydować, czy wykupić pakiet dostępowy do trzech kanałów: Eleven Sports 1, 2 i 3. Kanały Eleven Sports można oglądać w ramach pakietu Mega Sport w UPC. Miesięczna opłata promocyjna wynosi w tym przypadku od 9,99 zł.

  • TVP Sport – kanał sportowy telewizji publicznej, który dostępny jest dla wszystkich użytkowników abonamentu radiowo-telewizyjnego. Można oglądać transmisje sportowe w telewizorze lub przez internet. TVP Sport ma prawo do transmitowania meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także skrótów meczów piłkarskiej Ekstraklasy i konkursów skoków narciarskich. To dziedziny, które najbardziej interesują polskich telewidzów.

  • Polsat Sport – kanał dostępny w ofertach kablówek, który pokazuje wszystkie mecze Ligi Mistrzów UEFA, a także mecze Ligi Europy, mecze siatkarskie, boks i pojedynki MMA. Pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD + Polsat Sport Premium kosztuje 60 zł miesięcznie.

  • Eurosport – kanał sportowy z bogatą historią, na którym można oglądać transmisje wydarzeń sportowych w 120 dyscyplinach.

Szeroki wybór kanałów

Na którą stację sportową się zdecydować? To zależy, komu i kiedy chcemy kibicować. Największy udział w rynku telewizyjnym w maju 2018 roku miał Polsat Sport, za nim Eurosport, a na trzecim miejscu TVP Sport. Rośnie jednak dla nich konkurencja w postaci kanału Eleven Sports 1 z relacjami na żywo.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
hmmm 2019-02-12 13:56:33

no zajebisty artykuł... gratulacje!! teraz czekamy na taki w którym opiszecie jakie sosy daja do kebsa...