Fani AS Roma

Kibice AS Roma pokazali wyjątkową oprawę przed meczem z AC Milan.

Komentarze (1) 2019-02-03

Krzysztof Piątek znowu strzela, a kibice jego rywali prezentują piękną oprawę!

W niedzielny wieczór Krzysztof Piątek po raz kolejny wystąpił w pierwszym składzie AC Milan. Tym razem jego nowy zespół zmierzył się na wyjeździe z AS Roma w meczu Serie A. Spotkanie zapowiadało się ciekawie i nie zawiodło. Polski napastnik znów wpisał się na listę strzelców po płaskim dośrodkowaniu od Lucasa Paquety, zwycięskim pojedynku fizycznym z obrońcą i strzale z bliskiej odległości. To dzięki niemu w 26. minucie Mediolańczycy objęli prowadzenie. Piątek przebywał na boisku do 80. minuty, ale nie zdołał już strzelić kolejnej bramki. Wcześniej w 46. minucie Rzymianie wyrównali wynik spotkania po golu Nicolo Zaniolo i właśnie wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie.

Ciekawie było jednak nie tylko na boisku. Przed spotkaniem miejscowi kibice zgromadzeni na trybunie południowej zaprezentowali wyjątkową oprawę meczową. Fani AS Roma odśpiewali hymn swojego klubu, unosząc w górę szaliki w jego barwach. Już samo to wyglądało naprawdę pięknie, ale to nie wszystko. Między szalikami kibice trzymali na kijach 30 portretów, przedstawiających tragicznie zmarłego Antonio de Falchi. Kibic ekipy z Rzymu został właśnie 30 lat temu pobity pod stadionem San Siro, przed meczem z AC Milan. Tą oprawą kibice chcieli uczcić jego pamięć. Nie zrezygnowali jednak z protestu, jaki ogłosili po kompromitacji AS Romy w meczu Pucharu Włoch z ACF Fiorentina, który Rzymianie przegrali aż 1:7. Tuż po rozpoczęciu spotkania pokazali transparent o treści: "Dziś tylko Antonio zostanie uhonorowany. Na was nawet nie chcemy patrzeć.", po czym opuścili trybunę. Zatem intrygujący wieczór piłkarski oraz kibicowski mieliśmy minionej niedzieli w Rzymie.