Krzysztof Piątek

Piątkomania już dotarła do Mediolanu!

2019-01-30

Mediolańscy kibice oszaleli na punkcie polskiego napastnika!

We wtorek ponownie w przeciągu kilku dni zmierzyły się ze sobą zespoły AC Milan oraz Napoli. Tym razem jednak starcie miało inną wagę. Był to bowiem mecz pucharowy, którego stawką był awans do półfinału Coppa Italia. Piłkarze AC Milan lepiej odrobili lekcje z poprzedniego pojedynku i pokonali Neapolitańczyków 2:0, meldując się w kolejnej rundzie turnieju pucharowego. Największy udział w zwycięstwie mediolańskiej drużyny miał nowy nabytek klubu, czyli Krzysztof Piątek, którego chyba nikomu nie trzeba już przedstawiać. Polak jako jedyny w tym meczu wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramki w 12. i 28. minucie. Poza tym, szczególnie w pierwszej połowie, prezentował się wręcz fenomenalnie. Zrobił ogromną różnicę w tym meczu.

Dlatego nie ma się co dziwić, że za Krzysztofem Piątkiem z Genui do Mediolanu powędrowała prawdziwa Piątkomania. Kibice z Mediolanu oszaleli na punkcie 23-letniego napastnika. Podczas wspomnianego meczu żywiołowo skandowali jego imię i prezentowali charakterystyczny gest skrzyżowanych rewolwerów, którym Piątek celebruje każdego zdobytego gola. W Internecie można zaś obejrzeć masę filmików, na których kibice również naśladują wspomniany gest. Powszechnym widokiem są już także zdjęcia, na których widać kibiców AC Milan z klubowymi koszulkami innych zawodników, ale ze zmienionym numerem i nazwiskiem właśnie na Piątka. Prawdziwa Piątkomania!