XI pielgrzymka kibiców na Jasną Górę już za nami

XI pielgrzymka kibiców na Jasną Górę już za nami

Piro Shop
Komentarze (7) 2019-01-06

W sobotę 5 stycznia już jedenasty raz masa kibiców z całej Polski była obecna na Jasnej Górze. Wszystko w ramach organizowanej co roku pielgrzymki. Każda przebiega pod innym, ważnym dla kibiców hasłem. Tegoroczne brzmiało: "Zło dobrem zwyciężaj". Zdanie to miało wyjątkowy wydźwięk, ponieważ mija 35 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Na kibicowskiej pielgrzymce nie mogło oczywiście zabraknąć rac, które towarzyszą kibicom na stadionowych trybunach. Te zostały odpalone w czasie przemarszu z Jasnej Góry pod pomnik wspomnianego ks. Jerzego Popiełuszki. Płonęły one także na błoniach, przed murami jasnogórskiego klasztoru. Tam kibice rozwinęli również transparenty z hasłami podobnymi do tych, które skandowali w czasie drogi, czyli m.in "Chwała bohaterom". Czekamy na relacje grup kibicowskich z całej Polski, które były obecne na tym pięknym wydarzeniu, jak i na kolejną pielgrzymkę. Na nią musimy jednak poczekać aż do 11 stycznia 2020 roku.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer/ni-fo.blogspot.com 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
KAT 2019-01-09 19:20:28

17 min. filmu hahahaha "To jet skandal że władze stolicy puszczają jakiś tramwaj tolerancji" Zaorał samego siebie. Mam nadzieje że w Częstochowie puścili tramwaj nienawiści. W końcu to pielgrzymka. Dzban w warszawki.

Kamil 2019-01-09 11:19:58

Ludzi dużo mniej niż w latach ubiegłych (po rekordzie X pielgrzymki myślalem że bedzie nas wiecej ale widac dla niektorych byla to tylko moda i chęć pokazania się) , nawet kościół nie był wypełniony i było sporo wolnych miejsc. Niestety jak zawsze trochę gości pod mocnym wpływem alko :/ Nie czaje jak można na mszę włazić naprutym. Było tez zamieszanie z odpalaniem rac itp - w tym roku miało ich nie być, ale widać dla niektórych bez odpalenia racy nie ma imprezy :/

D... 2019-01-08 19:13:27

@Ahsap: zasadniczo masz rację, tylko czemu mieszasz kretynów z kibicami? Świat jest pełen idiotów, którzy ćpają, szprycują się, koksują - i co to ma wspólnego z kibicami? Mniej więcej tyle chyba, co poziom naszej ligi z poziomem prawdziwej, poważnej, europejskiej piłki nożnej: zawsze jest dużo sapania i napinania się, ale gdy przychodzi czas na prawdziwe sprawdzenie się, to bęcki zawsze są okrutne. ;-)

Ahsap 2019-01-08 14:01:56

Czemu się dziwicie małej frekwencji? Na pielgrzymce nie sprzeda się prochów i koksow więc to nie interes,a tam gdzie interesu brak tam kończy się kibicowanie. Takie nastały czasy,pieniądz steruje życiem kretyna.

Pogoń Lwów 2019-01-08 00:06:22

5 tys. świadomych kibiców było obecnych na pielgrzymce i nie ma powodu, żeby narzekać

D... 2019-01-07 17:46:14

Niestety - Pablo ma rację. Ludzi było mało, dużo mniej niż dotąd. Ma ktoś jakieś dane liczbowe? Bieżące i z lat poprzednich? Czyżby inicjatywa się wypalała?

Pablo 2019-01-06 21:40:58

Masa kibicow? Przeciez frekwencja byla beznadziejna. Naprawde potrzebujemy takiej propagandy? Stan polskich trybun jest oplakany i bylo to rowniez widac wczoraj w Czestochowie.