Górnik Zabrze

Górnik Zabrze ukarany za jubileuszową oprawę kibiców

Piro Shop
Komentarze (4) 2018-12-21

Nie tylko Legia z karą od Komisji Ligi.

Opisywaliśmy już na naszym portalu okolicznościową oprawę kibiców Górnika Zabrze, która nawiązywała do okrągłego jubileuszu. Minęło bowiem 70 lat od powstania zabrzańskiego klubu. Oprawa była naprawdę efektowna ze specjalną sektorówką oraz sporą ilością czerwonych rac. Prezentacja mogła się podobać wszystkim, ale nie jednej instytucji. Chodzi oczywiście o Komisję Ligi.

Tej wspomniana oprawa się nie spodobała. Ukarała bowiem Górnik Zabrze karą pieniężną w kwocie 15 tys. złotych. Tyle, według Komisji Ligi, kosztuje świętowanie przez szczęśliwych kibiców okrągłego jubileuszu swojego ukochanego klubu. Elementem, który miał wpływ na taką ocenę, były zapewne race. To one przecież wywołują u Komisji Ligi prawdziwe dreszcze, ponieważ niemal każda oprawa z użyciem pirotechniki, kończy się karą dla klubu, a nawet dla samych kibiców. Cóż, kibice chyba po prostu nie mogą, zdaniem wspomnianej już kilka razy instytucji, w efektowny i piękny sposób, świętować ważnych rocznic. Nawet wtedy, kiedy robią wszystko, aby każdy był bezpieczny podczas prezentacji oprawy.

Fot. TORCIDA GÓRNIK - Tomek P.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Komuch z szachtiora 2018-12-22 17:14:29

Gdy bysmy zrobili oprawe na cześć naszych założycieli i ustrojowi ktoremu wszystko zawdzieczamy nie było by kar napomne tylko że obecna delegacja na grobach naszych założycieli w moskwie AVE SZACHTIOR

Żyru 2018-12-22 13:40:58

Do Mikolaja: Bo na niższym szczeblu rozgrywek kary są inaczej naliczane. Ty sobie lepiej zadaj pytanie, dlaczego Legia dostała taką "karę".

Mikolaj 2018-12-22 13:13:21

A Widzew pupilek Bonka dostał tylko 3000