PZPN

Nowe kary od Komisji Dyscyplinarnej PZPN

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-12-09

Trzy kluby ukarane.

W czwartek miało miejsce posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Zgodnie z ustaleniami, członkowie komisji ukarali trzy kluby oraz ich kibiców. Chodzi o drużyny ŁKS-u i Widzewa z Łodzi oraz Radomiaka Radom. Kary mają związek, co nie jest dla nikogo zaskakujące, z zastosowaniem przez kibiców pirotechniki. Nie od dziś przecież wszyscy wiemy, że Komisja Dyscyplinarna walczy z kibicowskimi oprawami pirotechnicznymi, jak tylko może. Najczęściej nakłada na kibiców zakazy wyjazdowe dla zorganizowanych grup i nie inaczej jest w tym przypadku.

Fani Radomiaka nie będą mogli zorganizowaną grupą wybrać się na najbliższy jeden wyjazdowy mecz swojej drużyny. To pokłosie użycia przez nich pirotechniki podczas meczu z GKS-em Bełchatów w II Lidze. W podobnej sytuacji będą sympatycy I-ligowego ŁKS-u. Oni jednak będą musieli czekać trochę dłużej, bo trzy spotkania. Z kolei fani Widzewa mogą czuć się oszczędzeni, chociaż nie do końca. Nie obejmie ich bowiem zakaz wyjazdowy z powodu użycia pirotechniki w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola, ale ich ukochany klub będzie zmuszony zapłacić karę w wysokości 2000 zł, co też nie daje powodów do radości.

I tak to właśnie próbuje się zabić wszelkie kibicowskie inicjatywy w postaci opraw, wspierających w boiskowej walce ukochane kluby.

Fot. laczynaspilka.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.