Piłkarze zagrają w Ekstraklasie nową piłką

Piłkarze zagrają w Ekstraklasie nową piłką

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-12-05

CONEXT 19 - nowa oficjalna piłka meczowa w Ekstraklasie.

Wszystkie 16 zespołów, które występują w LOTTO Ekstraklasie, już na początku lutego rozegrają swoje mecze nową piłką. Władze Ekstraklasy zapowiedziały już bowiem CONEXT 19, czyli nową oficjalną piłkę meczową od adidas Football, która właśnie wtedy zadebiutuje. Kopać ją będą także piłkarze drużyn narodowych, które będą walczyć w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020 o awans do turnieju finałowego. Niejeden kibic, lubiący od czasu do czasu zagrać amatorsko w piłkę nożną, już szykuje się pewnie do kupna repliki.

Jak prezentuje się nowa piłka? - CONEXT 19, posiada bezszwowy, jednopanelowy design z połyskującą grafiką inspirowaną piłką Tricolore z Mistrzostw Świata w 1998 roku. - napisano w oficjalnym serwisie internetowym Ekstraklasy. Powierzchnia piłki jest zgrzewana termicznie, co zapewnia znakomity kontakt ze stopą, zwiększający precyzję piłkarzy w czasie gry. Dodatkowo CONEXT 19 ma niski poziom absorpcji wody, co sprawia, że granie nią w czasie deszczu nie będzie umniejszać znacząco jej zalet.

To już szósta piłka wyprodukowana przez firmę adidas, na której widnieje logo Ekstraklasy. Współpraca producenta sportowego oraz władz najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej trwa już 4,5 roku.

Fot. ekstraklasa.org

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.