transparent dla Barbary Poleszuk

Kibice Resovii Rzeszów solidaryzują się z Barbarą Poleszuk

Piro Shop
Komentarze (3) 2018-11-19

Resoviacy z transparentem wołającym o wolność dla uwięzionej działaczki.

W minioną sobotę miało miejsce II-ligowe spotkanie pomiędzy Resovią Rzeszów oraz Stalą Stalowa Wola. Dość głośnym echem, w końcu o to w zasadzie chodziło, odbiło się wywieszenie przez kibiców Resovii transparentu ze wsparciem dla Barbary Poleszuk. Jest to działaczka społeczna z podlaskiego miasta Hajnówka. Dzięki jej zaangażowaniu możliwa była tam m.in. organizacja Marszy Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niestety w wyniku wyroku sądu z Hajnówki, od 26 października tego roku odbywa ona czteromiesięczną karę pozbawienia wolności.

Sprawa bulwersuje narodowych patriotów, w tym także i kibiców, ponieważ jedynym zarzutem jaki został postawiony przed działaczką było rzekome naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Miało to być zwykłe podrapanie. Co bulwersuje jeszcze bardziej, wyrok zapadł w zasadzie tylko w oparciu o zeznania funkcjonariusza i na dodatek Barbara Poleszuk nie dostała wezwania do odbycia kary, ale została siłą sprowadzona do zakładu karnego w czasie drogi do sklepu. W obliczu tak bulwersujących działań sądu oraz Policji nie dziwi fakt, że Resoviacy postanowili wesprzeć działaczkę z Podlasia, włączając się do apeli wielu dziennikarzy czy publicystów. W trakcie wspomnianego meczu swojej drużyny ze Stalówką wywiesili transparent z napisem: "#UWOLNIĆ BASIĘ POLESZUK!".

uwolnic-basie-poleszuk

 Fot. Facebook Narodowa Resovia

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
POPIS 2018-11-21 09:43:13

PIS teraz rządzi więc nie pitol o platformie, wszyscy są z jednego wora

Pio 2018-11-20 19:18:41

No i jak nie rozwalić tych Platformiano-ubeckich sądów, gorącym żelazem wypalić i wtedy nie będzie takich antypolskich akcji

GieKSa z narodową Hajnówką! 2018-11-20 02:04:20

Na każdym polskim stadionie powinien wisieć taki transparent! My kibice bardzo dobrze wiemy jak milicja wraz z prokuraturą chętnie wysuwają oskarżenia o wydumaną, słynną 'czynną napaść na milicjanta''. UWOLNIĆ BASIĘ POLESZUK!!