Ludwik Sobolewski

Kibice Widzewa wspominają zmarłego prezesa

Piro Shop
Komentarze (5) 2018-11-11

Nie tylko świętowanie...

Dzień 11. listopada to, tak jak dla wszystkich Polaków, ważny moment dla kibiców Widzewa Łódź. Oczywiście tegoroczna 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla nich niezmiernie ważna, tak samo jak dla kibiców z całego kraju. Jednak w tym roku obchodzą oni jeszcze inną, okrągłą rocznicę. Tylko, że nieco smutniejszą. Bowiem 10 lat temu odszedł od nich Ludwik Sobolewski - prezes klubu, który swoim zaangażowanym działaniem na rzecz Widzewa zasłużył na miano ikony. 

Na swojej stronie internetowej widzewtomy.net, Widzewiacy zamieścili wspomnienie Pana Ludwika.  

- Gdyby nie On, Widzew byłby zwykłym, anonimowym klubem, a nie marką, kojarzoną i rozpoznawaną na całym świecie - podkreślają we wspomnianym tekście. Te słowa już świadczą o tym, jak wielką postacią jest nadal w ich oczach zmarły prezes.

My z kolei podkreślamy jeszcze raz. Polscy kibice zawsze pamiętają  o swoich klubowych Legendach. O kolejnych przykładach piszemy często, co jest tego świetnym dowodem. 

fot. Widzewtomy.net

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Łodzianin 2018-11-16 18:08:20

ktoś kto w podstawówce nie omijał Historii to wie,kto w tamtych czasach zamieszkiwał takie miasto jak Łódż...byli to Polacy,Rosjanie,Niemcy czy Żydzi i tacy byli wśród założycieli ŁKS-u...ale nikt z nich nie wstydził się swojego nazwiska i nie chował się za innym....no nikt nie był kapusiem i nie występował przeciw własnemu narodowi jak Lutek Rozenbaum vel Ludwik Sobolewski

Lks = Rodowici Izraelici 2018-11-14 22:23:37

Kalesiacy kto jest waszym założycielem Heiman i Hirszberg Rodowici Izraelici prawda boli szorować pomniki

rts git 2018-11-13 19:19:24

Oczywiście Taubwurcel, Heiman i Wasserzug, założyciele ŁKS, to potomkowie Mieszka I w prostej linii genealogicznej.

Łodzianin 2018-11-13 12:39:03

Jaki Ludwik Sobolewski to Lutek Rozenbaum,funkcjonariusz Informacji Wojskowej,kumpel Wojciecha Jaruzelskiego...jaki klub taki prezes