PZPN

Trzy ekstraklasowe kluby z karami od PZPN

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-10-31

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła kary.

Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec oraz Lechia Gdańsk to trzy kluby ukarane przez PZPN karami finansowymi. Dwa pierwsze będą musiały zapłacić po 5 tys. złotych, natomiast Lechia zapłaci 5 razy więcej. Jak wynika z wydanego komunikatu, kary mają związek z naruszeniami dyscypliny całego procesu licencyjnego.

To nie wszystko, bo oprócz kar nałożonych na wspomniane kluby, pod nadzorem finansowym związku znalazł się aktualny Mistrz Polski. Wspominaliśmy niedawno o problemach finansowych stołecznego klubu. Pisaliśmy wówczas o sporej dziurze w budżecie, której istnienie potwierdził z resztą w rozmowie z jednym z portali sportowych przedstawiciel klubu. To właśnie z tymi problemami związany jest wspomniany nadzór. W komunikacie komisji podkreślono, że nałożony nadzór ma związek z dość poważnymi odchyłami względem prognozowanej sytuacji finansowej. 

Dariusz Mioduski musi poradzić sobie z tymi problemami. Inaczej może stracić zaufanie kibiców, którzy nie chcą, aby ich klub coraz bardziej pogrążał się w problemach finansowych.

fot. pzpn.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.