stadion wisły

Były prezes Wisły przywłaszczył 500 tys. zł?

Piro Shop
Komentarze (1) 2018-10-01

Jakub M, były prezes krakowskiej Wisły, oskarżony o przywłaszczenie sporej sumy pieniędzy.

Jak informuje portal internetowy gol24.pl, śledczy z Krakowa oskarżają byłego prezesa Wisły Kraków o przywłaszczenie dużej kwoty z kasy klubowej. Chodzi o bagatela 500 tys. zł. Biznesmen, który w 2016 roku przejął klub z rąk Bogusława Ciupała, początkowo nie przyznawał się do winy. Podczas jednego z przesłuchań potwierdził jednak, że rzeczywiście pieniądze zostały przelane z konta klubowego na konto jednej z jego spółek w Warszawie.

- Taka operacja finansowa nie miała żadnego uzasadnienia w postaci jakichkolwiek zobowiązań po stronie klubu wobec tej spółki - mówi prokurator Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury. Dlatego też pieniądze zostały przywłaszczone bezprawnie.

Co czeka znanego biznesmena?

Choć były prezes Wisły zadeklarował, że chce naprawić wyrządzone klubowi krzywdy i przelał już w tym celu pierwszą kwotę w wysokości 60 tys. zł, to i tak grozi mu do 10 lat więzienia. A to nie jedyne postępowanie prowadzone przeciwko niemu. Równolegle prowadzonych jest kilka innych spraw, jak chociażby ta w katowickiej prokuraturze, dotycząca złożenia w banku nieprawdziwych dokumentów.

Już wcześniej na znanym biznesmenie ciążył prawomocny wyrok, kiedy to zaraz po przejęciu Wisły okazało się, że kiedyś posługiwał się podrobionym dokumentem zdania egzaminu dojrzałości. Losy znanego biznesmena są, jak widać, dosyć skomplikowane.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
limon 2018-10-04 14:13:26

Powinni udupić cwaniaczka i złodzieja "krakowskim przedłużeniem ręki"