Kibice Wisły Płock wobec Nord Stream 2

Kibice Wisły Płock wobec Nord Stream 2

Piro Shop
Komentarze (2) 2018-09-15

Konsorcjum Nord Stream 2 zostało sponsorem Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W związku z tym Europejska Federacja Piłki Ręcznej narzuciła Wiśle Płock, biorącej udział w rozgrywkach, promowanie NS2. Klub został postawiony w trudnej sytuacji, bowiem godzi to w interes wieloletniego sponsora płockiej drużyny, którym jest PKN Orlen.

Kontrowersyjna inwestycja

"31 sierpnia ogłoszono, że jednym ze sponsorów rozgrywek Ligi Mistrzów w piłce ręcznej zostało konsorcjum Nord Stream 2, realizujące mocno kontrowersyjną i uznawaną przez wiele krajów za polityczną inwestycję. Wątpliwości co do rosyjsko-niemieckiego przedsięwzięcia gazowego ma także Komisja Europejska i Stany Zjednoczone. Polska dyplomacja jest zdania, że inwestycja to "złe rozwiązanie dla Unii Europejskiej i Ukrainy", ułatwiające realizacje rosyjskiej polityki energetycznej w Środkowo-Wschodniej Europie" - informuje niezależna.pl.

NS2 sponsorem rozgrywek przez dwa sezony

Konsorcjum Nord Stream 2 sponsorem rozgrywek będzie przez kolejne dwa sezony, a hasłem reklamowym stało się "EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2". Wisła Płock nie ma praktycznie możliwości rezygnacji z wymogów, jakie narzuciła federacja, ponieważ mogłoby się to wiązać z bardzo wysokimi karami finansowymi, wykluczeniami, a także konsekwencjami dla Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Kibice zapowiadają, że nie pozostaną w tej sprawie obojętni.

Argumenty klubu odrzucone

"Jak się dowiadujemy, sprawę konfliktu podmiotów sponsorujących Wisła Płock - przy wsparciu PKN Orlen - zgłosiła do federacji, jednak EHF odrzuciła argumentację klubu. Kibice Wisły zapowiadają, że nie pozostaną obojętni w związku z działaniami federacji i konsorcjum Nord Stream 2" - czytamy w serwisie niezależna.pl

- W pełni rozumiemy trudną sytuację, w której znalazł się płocki klub. Wspieramy ich i współpracujemy w rozwiązaniu tego problemu. Nie jest to korzystna sytuacja dla samego klubu, sponsorów i przede wszystkim kibiców. Dlatego wspólnie liczymy na zdroworozsądkowe podejście europejskiej federacji – mówi Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PKN Orlen.

W niedziele inauguracja rozgrywek

Jutro SPR Wisła Płock rozegra na własnej hali swój inauguracyjny mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów - przeciwnikiem będzie drużyna Wacker Thun ze Szwajcarii.

Nie tylko Wisła ma problem...

Podobnie wygląda sytuacja również w innej polskiej drużynie biorącej udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych - Vive Kielce, której sponsorem głównym jest Polska Grupa Energetyczna. Kielczanie swój pierwszy mecz w LM rozegrają już dziś o 18.00 z węgierskim Telekomem Veszprem.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
polskawolna odpartii 2018-09-22 10:34:06

cały rząd i ich partie obalic wszystkie partie są daremne w Polsce anty pis po kod nowoczesna kukiz18 itd

Olimpia 2018-09-21 13:52:35

Wisła Płock powinna zrezygnować z rozgrywek. A nie sie kompromitować i brać udział w politycznej hucpie. mam nadzieję, że za zasłonienie loga sponsora posypią sie duże kary. Jeśli się nie podoba to wypad do rozgrywek z innym sponsorem, PiSdzielce i POpaprańce. PiSPO-takie samo zlo.